Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van olyan törvény hogy egy...

Van olyan törvény hogy egy autógumi nem lehet x évesnél idősebb?

Figyelt kérdés
Vagy ha jó állapotban van akkor mindegy mennyi idős?
2018. aug. 8. 21:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
61%
Abban egyetértek, hogy a nagyon idős gumikat ki kell dobni, de a kérdésre koncentrálva szögezzük már le, hogy egyetlen jogszabály sem tiltja, hogy akár 20 éves gumikkal járj, ha az nincs nagyon kirepedezve, elkopva.
2018. aug. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%
Egy 10 éveshez közeli gumi már bőven repedezett, csak lehet, hogy kívülről ezt nem látod meg. Próbáld ki egy régi befőttes gumival: Ránézésre mint a vadonatúj, semmi nem látszik rajta, de ha széthúzod, akkor látod, hogy tele van mikrorepedésekkel.
2018. aug. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
74%

De nagy baromságokat tudnak itt írni.

Befőttes gumi???

Meg télen 13 éves gumival ....

Márpedig én láttam hogy új téli gumival totálkárosra törtek nem is egy autót.

Akkor hogy van ez???

2018. aug. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Szerinted a befőttesGUMIra és az autóGUMIra más fizika vonatkozik? Attól még hogy nem látod meg a mikrorepedéseket, azok igenis benne vannak. Egy 10 éves gumi egyszerűen túl öreg ahhoz, hogy sértetlen legyen a szerkezete.
2018. aug. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
62%
A kérdésre kéne válaszolni. Az meg annyi ,hogy semmilyen törvény nem írja elő a gumi életkorát. Csak a barázda mélységet és hogy egy tengelyen egyfajta gumi legyen .Ennyi. Én jártam 10 év feletti gumival is ,semmi baja nem volt,gurult kanyarodott megállt . Tudni kell hol vannak a korlátok a műszaki tartalomban és szépen lassan megfontoltan kell közlekedni .
2018. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
A törvényeket mindig kontextusban kell értelmezni, így az nem válasz a kérdésre, hogy a törvény nem korlátozza a gumi életkorát. Ezért nem válaszolt senki erre, mert így kontextus nélkül ez a kérdés hülyeség. A törvény azt írja elő, hogy műszakilag megfelelő állapotban lévő autóval lehet csak kimenni a közutakra. Te kimész egy 10 éves, roggyant gumival, ami bármikor defektes lehet vagy annyira rossz már az anyaga, hogy nulla tapadása van és lecsúszol az útról. Ekkor eleget tettél a törvénynek? Szerintem nem. Megbüntetnek érte? Igen. Mi okozta a balesetet? Az, hogy öreg volt a gumi.
2018. aug. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
73%

"e kimész egy 10 éves, roggyant gumival, ami bármikor defektes lehet vagy annyira rossz már az anyaga, hogy nulla tapadása van és lecsúszol az útról. Ekkor eleget tettél a törvénynek? Szerintem nem. Megbüntetnek érte? Igen. Mi okozta a balesetet? Az, hogy öreg volt a gumi."


Normál, teljesen új gumival is kaphatsz defektet.

Ha lecsúszol az útról és helyszínelni is kell ( személyi sérülés miatt ) akkor is csak a gumi profilmélységét és a minta azonosságát nézik. A gyártási időt/DOT-ot nem nézik, ahogy nem végeznek vele tapadásvizsgálatot és más hasonlókat sem. :D


Megbüntetnek közúti baleset okozásáért vagy nem a körülményeknek megfelelő vezetésért, de öreg gumiért nem.

2018. aug. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Megintcsak a kontextus... Ha új gumival defektet kapsz és balesetet okozol, akkor nem az elöregedett gumi miatt kapod a büntetést. Nem tudom, hogy miért nem lehet ezt megérteni. :\
2018. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
58%
Ha defektet kapsz akkor semmilyen büntetést nem kapsz . Kifizeti a biztosító az esetleges kárt amit az elszabadult kocsi okozott ,és ennyi. Mivel semmilyen törvény nem írja elő a gumi korát ezért nem is lehet büntetni érte. Ráadásul vadi új gumi is kap defektet,elég egy kis vasdarab,vagy gyártási hiba amit senki nem fog bebizonyítani.
2018. aug. 10. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ha balesetet okozol miért ne kapnál büntetést? Kivizsgálják mi hogyan történt, benne lesz a jelentésben, hogy a baleset defekt miatt volt és ha túl öreg a gumi, akkor az is szépen benne lesz, mint kiváltó ok.
2018. aug. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!