Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A jövőben több gázolásos...

A jövőben több gázolásos baleset lesz a kevésbé hallható motorhangoktól?

Figyelt kérdés
szóval mikor már elterjedtebbek lesznek az elektromos autók vagy más hasonlóan csendes alternatíva, akkor szerintetek több baleset lesz abból hogy az utcán szabálytalan helyeken átszaladgaló emberek nem hallják meg időben az érkező járműveket, vagy váratlanul kilépéskor nem számolnak vele stb. vagy már akkor jobban bele lesz rögzülve az emberekbe is hogy attól hogy nem hallom bármikor előbukkanhat elüthet?
2018. aug. 23. 17:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jövő júliustól már kötelező lesz az elektromos autóknál a hangrendszer, és a korábban értékesített autókat is fel kell szerelni ezekkel az eszközökkel 2021-ig. A vakok és gyengénlátók is nagyon harcoltak ezért, mivel ők többszörösen veszélyben vannak.
2018. aug. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Túl van lihegve ez a dolog. Az elektromos autóknál is súrlódik a kerék az úttesten és ezt ugyanúgy lehet hallani messziről is. Ha hangosabbra akarják venni, akkor hangosabb gumikat kellene gyártani kifejezetten elektromos autókra, nem pedig hangszórókból bömböltetni a fake motorhangot...
2018. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem is túllihegett baromság az egész.


Főleg, hogy évek, évtizedek óta a benzinmotoros autók is csendesek, alig hallani a motorhangot, átlag utcai zajban ugyanúgy nem hallod meg, ha mögötted settenkedik egy autó, hacsak nem valami V8-as szörnyeteg.

2018. aug. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Bajer ***** válasza:
0%
Ezért is szeretetnek fel egyre többen sport kipufogó rendszert motorokat, kocsikra.
2018. aug. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Bajer ***** válasza:
0%
Bocs, elrontottam. Ezért is szereltetnek fel sport kipufogó rendszert motorokra, kocsikra. Én akkor tapasztaltam a zajos jármű életmentő mivoltát, amikor az utca közepén a csontrészeg fószer rémülten hátrafordult, ahogy mentem felé a brutális hangerejű 2ütemű Diesel munkagépemmel. Rögtön kitért az utamból. Meg is köszöntem neki.
2018. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Kicsi az esely hogy gond lenne. Bevasarlo kozpontokban es kis utcakban en a halk benzinessel megyek neha 1 percet egy egy ember utan mire eszrevesz, mig a diesellel jelezni se kellett.

De.

Ott ahol lehet haladni nem vettem eszre semmi gondot.

2018. aug. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
Itt nyilván nem a makkegészsèges emberek érdekeiről van szó. Egy látássèrült egyszerűen rá van utalva a hangokra, de adott esetben a hallássérültek egy részének is életmentő lehet, ha van mesterséges jelzőhang. Nekem például a kedvesem nagyothalló, bizonyos hangfrekvenciákat még segítséggel is nehezen észlel, így a csak a gumi súrlódó hangjàt hallató kerèkpárosokat például nem észleli, csak ha màr a látóterébe értek. Na most akkor képzeljünk el egy szerencsétlenebb geometriájú kereszteződést, ahol a kanyar közepèn, a megfelelő rálátási távolság nélkül kellene átmenni. Nyilván önszàntából egyedül nem tesz ilyet, de vannak kényszerhelyzetek, múltkor például nekem a jó hallásommal is veszélyes volt átkelni Lillafüreden a csónakkikötőhöz, más helyen meg nem lehetett àtmenni... Szóval az àtlagember szerint túl van lihegve, de akiket érint, azoknak igen sokat jelent.
2018. aug. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Alex Fly ***** válasza:
37%
Nem kell túllihegni a dolgot. Ha tudom, hogy a járművem csendes és nem lehet hallani, akkor jobban figyelek arra, hogy ne tegyek kárt az emiatt esetleg elém keveredő gyalogosokban. Felesleges a villanyautók egyik legnagyobb előnyét megszüntetni azért, mert néhányan nem képesek élni a nagyobb felelősséggel...
2018. aug. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
Alex, értem én, hogy a járművezető felelőssége oldaláról kozelited meg a kérdést, de azt nyilván te is tudod, hogy sehol a világban nem tudják 100 százalékosan szűrni a vezetéshez szükséges érettség meglétét vagy hiányát, ráadásul az emberi felelősségtudat sem egy konstans valami, ami mindig és minden körülmények között ugyanakkora egy adott egyénnél - az ugyanis külső körülmények hatására változhat (pl. stressz). Innentől kezdve mégiscsak érdemesebb a védtelenebb közlekedők oldaláról megközelíteni a dolgot, akik az utolsó védelmi vonalat jelentik a gyalogosgázolások elkerülése szempontjából. Nekik kell minden lehetséges információt megadni, adott esetben mesterséges zaj generálásával.
2018. aug. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"F@tal_3rror_00x089F nevű felhasználó válasza:


átlag utcai zajban ugyanúgy nem hallod meg, ha mögötted settenkedik egy autó, hacsak nem valami V8-as szörnyeteg."


Na ezért jók az öreg dízel mercik, ha nem pörög a motor akkor az utca végéről hallják, hogy jövök :D


https://www.youtube.com/watch?v=nsUjNeY5rmU

2018. aug. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!