Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bridgestone gumik hol készülnek?

Bridgestone gumik hol készülnek?

Figyelt kérdés

Üdv!


Akinek Bridgestone gumijai vannak mi van ráírva?

Hol készültek?


Ha már nem kis összeget akarok kiadni gumikra akkor ne valami távolkeleti cucc legyen :)


(Most Michelin van rajta ami elvileg francia de MADE IN SPAIN van ráírva a gumikra....)


2018. aug. 24. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Biztos, hogy nem ott, ahol a bejegyzett székhelye van...

Nekem japán Falken van fent és made in turkey szerepel rajta. Mindenesetre hozza a japán minőséget.

2018. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a Bridgestone ugye eleve távol-keleti márka.


De az európai piacot, valószínűleg megéri nekik az EU-ból ellátni. Személyautókra való abroncsoknál - ha minden igaz - 7 ilyen üzem jöhet szóba:

-Bari (IT)

-Béthune (FR)

-Bilbao (ES)

-Burgos (ES)

-Poznan (PL)

-Stargard (PL)

-Tatabánya (HU)

2018. aug. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy japán.

Inkább ilyen Thaiföld, Indonézia stb.-re gondoltam...


Hát lengyelnek, magyarnak nem annyira örülnék, akkor inkább francia v spanyol.


Mindenesetre köszi a válaszokat, sejtettem, hogy nem eredeti japán lesz mert azoknak darabja 100e-től kezdődik.

2018. aug. 24. 17:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mintha számítana. A gumikat sok cég gyártatja különböző országokban, mégis ugyanolyan jó a minőségük, mert a cégen belül vannak minőségbiztosítási módszerek. Innentől kezdve akár egy kis szigeten is gyárthatják, ha ugyanolyan minőséget produkálnak, akkor teljesen mindegy.
2018. aug. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Innentől kezdve akár egy kis szigeten is gyárthatják, ha ugyanolyan minőséget produkálnak, akkor teljesen mindegy."


Ha! a lényeg a HA szócska :)


Én a gumikhoz nem értek csak pár műszaki dologhoz pl. fényképezőgépek.

És a kínai Canonnak ugyan olyan jónak kellene lennie mint a japánnak, mégis jobb a japán :)


Mindegy, szerintem maradok a Bridgestone-nál, elég jókat írnak róla.

2018. aug. 24. 17:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Maradj nyugodtan a Bridgestone-nál, nincs vele semmi baj.


A Canonos példád nem jó, mert én arra próbáltam rámutatni, hogy pl. a Bridgestone-nak különböző országokban vannak ugyan a gyárai, mégis egységes minőséget produkálnak, mert a gyárak mögött ugyanaz a cég van, ugyanolyan technológiát használnak a gyárakban, ugyanazokkal a gépekkel csináljak, csak a humán munkaerő tér el. Ezért mondom, hogy akár egy szigeten is nyithatnak gyárt, az ott gyártott gumik minősége ettől még nem fog megváltozni.

2018. aug. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen a műszaki dolgok összetettebbek...

remélem nem lesz gond a Bridgestone-al és azzal is kihúzok 10-12 évet

2018. aug. 24. 20:01
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

Tíz, tizenkét évet egy gumival???

Ember addigra bakelit keménységűek lesznek azok!

Teljesen mindegy, hogy bridzszton, vagy mislen, vagy bármilyen gumi. Addigra mindegyik kirepedezik, elöregszik, megkeményedik.

2018. aug. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!