Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan "szokjak le" a gázpedál...

Hogyan "szokjak le" a gázpedál túlzott nyomásáról?

Figyelt kérdés
Nem direkt csinálom, de valahogy mindig sikerül "belelépni":S Meg mondták már h "sportosan közlekedek":S És ez így nem túl biztonságos közlekedés...:S18 éves lány vagyok.
2008. nov. 3. 16:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szia! A sportos vezetés az nem az, mikor teljesen kihúzattja vki a gázt vagy mit, mondjuk 2-esnél?


Barátnőmnek az a baja, h nem érzi a gázt. 1-essel tud menni 20-25tel, utána vált 2-esbe, eztis kihúzza, és 3assal megy a városban 50-nel... Benzines a kocsijuk, de tényleg olyan durva, h alig van rajta a lába és nagyon megy a kocsi...


ha ez a bajod neked is, akkor gyakorolj, és igen, sokszor nézz a műszerfalra!

2008. nov. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

hát gondolom 1.9 vagy annál nagyobb kocsi.

A gond akkor kezdődik majd amikor az utasaid és a kocsin kívüliek életét is veszélyeztetni fogod.Persze nem lehet tötymörögni mert letolnak az útról de nem hajt a tatár se.Szóval inkább 10 perccel később mint soha

2008. nov. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 bendzso válasza:
100%

szerintem elsősorban ne hidd magadról azt, h tudsz vezetni. bocsi, ha szigorú leszek, de amíg elhiszed, h sportosan vezetsz, mert gyorsan mész, addig a fejedben kell rendetrakni. csúnya, amit írok, de vissza kellene venni az arcodból. bocsi... ezt nem bántásból mondtam, de a hócipőm tele van a gyorshajtókkal, akik miatt minden alkalommal rettegek a zebrán és féltem a szaros életemet, meg a gyerekeimét.

nem nyomni kell a gázt, hanem odafigyelni arra, h mit csinálsz. hallgatni a kocsi motorját, és nem a zenét, meg haverokat furikázni és közben csacsogni. én is voltam 18 éves, bár én megdolgoztam a kis húúszéves trabimért és az első autóm egy idős volt velem, amikor igazán el kezdtem vezetni :)meg nem álszent öreg vagyok, aki szörnyülködik a gyorshajtók miatt - egyszerűen szeretnék épségben hazaérni és szeretném a gyerekeimet felnevelni.

annyi de annyi borzalmas baleset van, aminek pont a te korosztályod az okozója és áldozata is (lásd a számomra legmegrázóbb szentendrei balesetet, amiben meghalt két veled egyidős gyerek).

KÉRLEK KÉRLEK egyszerűen figyelj oda, h mit csinálsz. tudom, h a kérdésed jószándékú volt és én is jószándékkal írtam amit írtam (mégha meredek is), de attól, h jogsid van,még nem jelenti azt, h tudsz is vezetni. amíg alsóhangon tízezer km nincs a hátadmögött, addig nem is igazán mondhatod, h tudsz vezetni. nem vagyok sokkal öregebb nálad, 12 éve vezetek, de mára nagyon felgyorsult a forgalom, nagyon rossz plédák vannak körülöttünk, szóval neked most sokkal nehezebb megtanulnod vezetni, mint nekem volt 12 évvel ezelőtt... szóval vegyél egy trabit vagy valami jó kis öregecskét (illetve kérj a szüleidtől, vagy nem tudom, hogy működik nálatok) és ilyenen tnaulj vezeni. ha ezeknek megtanulod a fék kuplung gáz használatát, akkor már nem lesz gondod!

mindenestre vigyázz, mert sose tudod, h hol ugrik ki egy gyerek eléd,akinek a szülei szemébe kell nézned, vagy egy macska, aki miatt belerohanhaszt egy másik vétlen autósba és sorolhatnám...

2008. nov. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
jaja teljesen igazad van.!!!!!!
2008. nov. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A sportos közlekedés nem feltétlenül a gyorshajtást jelenti. Sportos vezetési stílus elsősorban az erős kigyorsításokat és a rövid féktávokat jelenti. Ezt még lehet csinálni a sebességi korlátok betartásával is, bár ésszerűtlen, mert kétszeres gumi- és üzemanyaghasználattal jár.


Szerintem közlekedj úgy, ahogyan a barátoddal sétálnál egy forgalmas parkban: ne légy feszült, lazulj el, dőlj hátra, mély levegő, élvezd ki minden pillanatát, de közben legyél figyelmes, figyelgesd és értelmezd, hogy mi zajlik körülötted, próbáld kitalálni a körülötted levők szándékait, vagy ha nincs forgalom, akkor az út szélén is sok érdekesség történik, csak ritkán vesszük észre.


Szerintem, amíg ilyen problémád van, felejtsd el a rádiót. Nem kell, a vezetés eredetileg szép és szórakoztató, főleg ebben a korban.:) Használd ki!

2008. dec. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Még valami. Az igazán jó autóvezetővé válás legelső lépcsőfoka, hogy felismerjük a tényt, hogy nem vezetünk jól. Ezt Te megtetted, és ez szuper, mert igazán kevesen vannak, akik ezt így vállalnák. Következő lépésként tudatosan kell figyelned a vezetésedre, manőverenként értékeled, hogy mit hogyan csinálsz, és változtatsz azon, amivel nem vagy megelégedve.


Ha szereted az autósportot, figyelgesd meg a pilótákat, mennyire puhán kezelik az autókat. Gyorsan mennek, de puhán és finoman bánnak vele. Ezt egyszerű gyakorolni, például amikor lassítasz, kezdj neki korábban, és több szakaszban fékezz a fékező lábad ki-be mozgatásával. Aztán csináld úgy, hogy csak te vedd észre, amikor változik a fékerő. Ugyanezt eljátszhatod a gázzal és a kormánnyal is. Hogy a végén csak te veszed észre, amikor korrigálsz picit a kanyaríven. Nagyon fontos, hogy mindezt lazán, ne görcsölj! Játszodjál vele!


Jó móka, és nagyon sokat javít az irányítástechnikádon.

2008. dec. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!