Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez most komoly? Tényleg ezen...

Ez most komoly? Tényleg ezen háborognak az emberek?

Figyelt kérdés

"Sokan osztják a Facebookon azokat a Debrecenben készült képeket, amelyeken egy lesből sebességet mérő rendőr látható."


Teljes cikk:

www.origo.hu/auto/20180829-felrobbant-a-facebook-a-lesbol-mero-debreceni-rendortol-ide-bujt-el.html


Ezmost valami poé, ugye? Azon vannak felháborodva, hogy trafipaxolják őket? És ha lesből akkor mi van? Még a szabálysértő háborog? Milyen világ van emberek?


2018. aug. 30. 14:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem csak nem akart a napon rohadni...


Egyébként én sem értem mi a baj ezzel. Nem csak akkor kell betartani a szabályokat, ha látják a rendőrt.


AZt viszont én is utálom, amikor olyan helyen mérnek, ahol indokolatlan a korlátozás.

2018. aug. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%

Az a baj hogy összemosod a dolgokat.

Van a hőbörgőknek egy nagy halmaza, akik azt kifogásolják, hogy az állam bevételként tekint a bírságolásra. Ezt a bevételt bármi áron hozni kell.(Lásd: lesből traffizás.)

Igen, ez nagy probléma.

Aztán a hőbörgők halmazán belül, van egy nagyon kicsi halmaz, akik ugyanúgy kifogásolják a rendszert, de csak azért, mert ők száguldoznak és nekik kell kifizetni az előírt bevételt.

Ez már annyira nem probléma, mert aki barom, az fizessen.


A baj, hogy nehéz elkülöníteni a barmot a rendszerrel szembenállókkal szemben, mert ugyan az a cél (ne legyen lesben traffizás), de más az indok (barom vagyok és tépni akarok, vagy pedig a bírságolás ne legyen előírt bevétel).

2018. aug. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Barom volt az újságíró is, aki lehozta a cikket.

Mert tisztán látszik, hogy nem bújkálva mér a rendőr, hanem pont a bokor ELŐTT van, az út felé mér, pusztán csak árnyékba húzódott.

Persze egy jól hangzó címmel minden szart el lehet adni.

2018. aug. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem mi ezzel a probléma!!!!


M5 tele van hasonló esetekkel...

Múltkor Kecskemét után pest felé a kamionmérőnél bújt el nagyon a trafis, na ott viszont nagyot kaszáltak mert kb. 10-ből 1 autós lassít le 100-ra.


Az már más kérdés a sok románon meg szerben, bolgáron hogyan hajtják be....


Lehet csak a magyar kapta meg a csekket, de ott sok 30.000 csekk repült az tuti, minden barom 130-al megy ott :D

2018. aug. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
29%
Én azon háborgok, hogy erre van kapacitás, a hordákban raboló-fosztogató buckalakók ellen meg valahogy sosincs. A rendőr csak akkor rendőr ha bírságolni kell,meglát egy bűnözőt és vinnyogva menekül haza az őrsre...
2018. aug. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
96%

"Van a hőbörgőknek egy nagy halmaza, akik azt kifogásolják, hogy az állam bevételként tekint a bírságolásra. Ezt a bevételt bármi áron hozni kell.(Lásd: lesből traffizás.)"


Jól ki kell basni az állammal, nem kell gyorshajtani. Amúgy nálunk ritka toleránsak a gyorshajtókkal, megengedett tempó+15+3km/H fölött jön automatikusan a közigazgatási bírság, alatta ritkán foglalkoznak vele. Akinek ez nem elég, az vállalja a rizikót, hogy esetleg fizetni kell .

2018. aug. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Jó a kérdésed kérdező:).


A níphagyomány szerint a rendőr csak a pínzbehajtás végett teszi ezt, pedig ha normálisan belegondolunk, akkor ez a többi, normálisan közlekedő (autós, gyalogos, motoros, kerékpáros) végett is van, tehát biztonság, megelőzés végett. Sokan úgy gondolják, hogy 1, ha nekik már tökös autójuk van, akkor már az a szabályok elfelejtésével is jár; 2, többen úgy vezetnek, mintha kötelező lenne a szabályokat áthágni, aztán meg utána jönnek sokan a személyiségi jogokkal meg társaival...

A megszokott magyaros módon keverjük a szezont a fazonnal.

2018. aug. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Beviz Elek ***** válasza:
3%

Előadják hogy a gyorshajtás veszélyes és azért kell traffipaxozni hogy lassítsanak az autók, viszont az elbújt rendőrt nem veszed észre és nem fogsz lassítani. Magyarul nem csinálnak semmit csak pénzt szednek be.

Ha van pénzed annyit száguldozol amennyit akarsz, pontokat nem kapsz tehát következménye nincs. Ha csóró vagy, akkor így jártál, ne menj gyorsan.

2018. aug. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

# 8 Tévedsz!


[link]

2018. aug. 30. 17:56
 10/30 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#9

Igazad van, tényleg jár a pont!


Én sosem foglalkoztam vele, mégsem gyűlt össze egy Fila táskára.

2018. aug. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!