Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » STOP táblánál nem hülyeség...

STOP táblánál nem hülyeség hogy kétszer meg kell állni?

Figyelt kérdés
Egyszer meg kell állni a stop tábla vonalában, egyszer utána pedig a kereszteződésben. Friss jogsis vagyok, eddig mindig megálltam a stop táblánál is, csak nem értem hogy mi értelme van. Volt hogy rám dudáltak.
2018. szept. 3. 12:07
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
57%
19-es, örülök, hogy a piros gomb nyomogatása már jól megy, de ez nem változtat azon a tényen, hogy a megállás helyet jelző vonalnak a rálátási háromszögön kívülre történő felfestése az esetek többségében nem hülyeség, hanem tudatos közútkezelői döntés a becsatlakozó forgalom lassítására. Ily módon az alárendelt útról érkezőnek több ideje van tájékozódni, mert több időt tolt a kereszteződésbe való behajtás előtt álló helyzetben, mintha csak egyszer állna meg ott, ahonnan belát minden irányt.
2018. szept. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

19 vagyok


Egyrészt senkit sem pontoztam le, másrészt rosszul fogalmaztam: nem a vonalnál állsz meg egyszer, hanem ott, ahonnan már ki lehet látni, tehát a vonalon egyből túlgurulsz, erre értettem.

2018. szept. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

A kilátástól beljebb húzott vonal nem hülyeség, hanem forgalombiztonsági megoldás. Az a céljuk vele, hogy az érkezőt lelassítsák mielőtt továbbhalad a kereszteződésbe.


Általában olyan helyeken van így felfestve a STOP vonal, ahol a keresztező úton nagy sebességgel halad a forgalom (tipikusan lakott területen kívül) vagy olyan a hely, hogy csak az utolsó pár méteren látja be a keresztező utat a sofőr, mert pl. addig fák vagy házak takarják a kilátást. Utóbbi esetben gondolj arra, hogy ha a STOP vonal kint lenne a kereszteződésben, akkor sokan úgy mennének, hogy bezuhannának a vonalig, felületesen körbenéznének az utolsó másodpercben (mert ugye addig a takarástól nem tudják megtenni) és hirtelenjében kéne dönteniük, hogy tiszta-e az út. Mivel nem volt elég idő a körülnézésre a nagy sebesség és a takarás miatt, ezért ez balesetveszélyes lehet, mert biztosan lenne olyan, aki rosszul mérte fel a helyzetet és taposna is bele a gázba már, aminek ütközés lesz a vége.

Ha a STOP vonal beljebb van, ott megáll a sofőr, majd megindul, akkor lassan előrecsorogva bőven van elég ideje alaposan is körülnézni.

2018. szept. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Alex Fly ***** válasza:
40%

De hülyeség. Egyszer kell megállni: a stopvonalnál vagy a tábla vonalában. Utána előre lehet menni és ha szaban az út, akkor újabb megállás nélkül haladhatsz tovább.

Ellenkező esetben valóban szükség lehetmég egy megállásra -de nem a stoptábla, hanem az elsőbbség megadása miatt.

2018. szept. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
#24: Még egyszer csak neked: Évtizedek óta nincs ilyen, hogy "a tábla vonalában".
2018. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!