Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezért megbüntethet a rendőr?

Ezért megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés
Sárga lámpán való átcsusszanást, ha a járdáról lát 2 gyalogos rendőr, akik leolvassák a rendszámot, de a lámpában nincs kamera, akkor jöhet postán bírság?
2018. szept. 11. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem.

Én figyelmeztetést kaptam ugyanezért, de ott utánamjöttek kék lámpával.

2018. szept. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Beviz Elek ***** válasza:
Nem, ennyi erővel találomra írhatnának fel rendszámokat és küldhetnének büntetéseket.
2018. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De akkor nem értem, hogyha rendőrautóval jönnének mögöttem, akkor simán megállíthatnának és megbüntethetnek. Pedig kamerafelvétel ott sem lenne, illetve a rendőrök ugyanúgy mondhatnák, hogy márpedig szabálytalanul mentem át, miközben nem.
2018. szept. 11. 11:23
 4/10 D. Brasco ***** válasza:
Ha utanad mennek még mindog mondhatod azt,hogy szerinted zöld volt!Ha nem mennek,akkor ennyi erővel tenyleg barkit talalomra felirhatnak es büntethetik meg
2018. szept. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"illetve a rendőrök ugyanúgy mondhatnák, hogy márpedig szabálytalanul mentem át, miközben nem"

A rendőrökkel való szájkarate egy dolog. És megint más, amikor a bíróságon a bíró a vallomás előtt nyomatékosan felhívja a figyelmedet, hogy a hamis tanúzást a törvény büntetni rendeli. De ezt a rendőrnek is elmondja. Meg a szakértőknek. És a tanúknak is!

2018. szept. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 D. Brasco ***** válasza:
41%
Bíróságig ilyen ügy max csak akkor juthat,ha az autoban ülök száma kevesebb vagy pont annyi mint az intezkedő rendörök száma!Ha csak 1-el többen vannak az "elkövetők" a rendőrök azonnal lekopnak....
2018. szept. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amikor utánam jöttek és szedtek ki a sorból piroson áthajtás miatt, akkor az arcomba nyomták a kamerát, és visszajátszották a felvételt. És még ezek után is megkérdezte, hogy "Elismeri?" Elismertem.

A múltkor dugóban araszoltunk, és akkor lett piros, amikor szabad lett az út. Mellettem a kocsi még átment, mögötte rendőrautó volt. Nem állították meg.

Hidd el, nem szeretnek ők sem papírokat írogatni, ha nem muszáj, nem veszik észre a szabálytalankodókat. Csak ha rá vannak állítva...

2018. szept. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem, ne parázz.
2018. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A rendőrökkel való szájkarate egy dolog. És megint más, amikor a bíróságon a bíró a vallomás előtt nyomatékosan felhívja a figyelmedet, hogy a hamis tanúzást a törvény büntetni rendeli. De ezt a rendőrnek is elmondja. Meg a szakértőknek. És a tanúknak is!"


Ez marhaság! Saját ügyében nem lehet tanú. A tanú megtagadhatja a vallomást, ha az ránézve terhelő.

És a megtagadom a vallomástételt nem egyenlő az elismerésével.


Ami a kamerát illeti:

Mivel ma már az emberek a kötelességeiket ugyanúgy nem tartják fontosnak, mint régen, de a jogaikat illetően nagyon ki vannak művelődve, ha csak lehet kamerát használnak a rendőrök. Sok autóban van, s testkamera is egyre gyakoribb.

A piroson áthajtáshoz nem kell valami különleges eszköz, mint pl. a gyorshajtáshoz. Ha mögötted megy a kocsi, s működik a kamera, az pont elegendő.

De a járdán álldogáló rendőrnek nincs eszköze arra, hogy dokumentálja. Hacsak nem pont úgy áll, hogy a testkamera (ha van rajta) működik is, és látja is a történést.

2018. szept. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyalogos rendőr nem törődik ilyennel. De elvileg ha sárga lámpán átmész, azért sem büntethetnek, mert az nem szabályellenes. A KRESZ-ben is benne van, hogy a sárga lámpán át lehet menni, ha nem tudsz már megállni. Azt meg ne a mögötted haladó rendőr döntse el, hogy meg tudtál-e volna állni, mert 1) sem a sebességedet nem tudja, 2) sem a teret nem látja jól, neked kell érezned, hogy belefér-e a megállás balesetmentesen.
2018. szept. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!