Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért néznek rám mint az...

Miért néznek rám mint az antikrisztusra mert egész évben téligumival megyek?

Figyelt kérdés
2018. okt. 5. 21:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
22%
Igazad van, ne úgy vezess, hogy majd a gumi segít. Ne kerülj olyan helyzetbe. Ennyi.
2018. okt. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
93%

Ha már a Ladánál és mindenkin egy gumi volt korszaknál tartunk:

Sosem felejtem el hogy apámnak Ladája volt és gyerekkoromban mindig a hátsó ülésről figyeltem, hogy mennyit szenvedett egy fokozatosan emelkedő szurdokon (pár száz méterről van szó) ahol ha télen esett egy kis hó, soha nem tudott rajta felmenni, pedig az öreg hivatásos sofőr volt. Hiába volt neki tudása, a fizika törvényeit ő sem tudta megváltoztatni, mivel a guminak nem volt tapadása az adott útviszonyok mellett. Manapság ha én arra megyek a mostani téli gumival röhögve felmegyek rajta és olyan harmadrendű útról van szó, amit nem igazán takarítanak le. Szóval a gumi igenis segíti a sofőrt...

2018. okt. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Régi szép idők. Csak elmentünk a kérdés mellett, sztem inkább legyen téli, mint lekopott, szálszakadásos hulladék. Csak mert nincs rá keret. Amilyen roncsokat látok mostanában a hírekben, hát itt nem a gumi volt a főszereplő. Nagyon rossz irányba megy az amúgy is csapnivaló morálunk.
2018. okt. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy kisteherem, egész éven téli gumival jártam és teljesen jól működött a gumi hidegben és hóban is. Igaz ez 1100kiló körül volt üresen és minimális súllyal járt egész évben és nyáron sem volt gond vele -igaz nem 190nel toltam az M1-en a belsősávban.


A személyautóimhoz mindig két garnitúra gumi van, ez is jól működik.


Szerintem alacsony futású, helyben rohangálós autónál simán elmegy a téli gumi is nyáron.

2018. okt. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
82%

Leírom az átlag magyar autós felfogását:

Télen téli gumi, nyáron nyári gumi kell, különben potenciális gyilkos vagy!

Az nem baj, ha barázdált a féktárcsa, ovális a fékdob, hullámos a betét, szorulnak az úszónyergek, kiszakad a porvédő, rozsdás a munkahenger, kiszőrösödött a fékcső, a legutóbbi Jacko koncert óta nem volt cserélve a fékolaj, a kézifékkötél ki van nyúlva, lóg a talpas, szorul az axiálcsukló, lötyög a gömbfej, kattog a féltengely, kotyog a kerékcsapágy, befosott a lengéscsillapító, karistol a toronycsapágy.

Ezek nem okoznak problémát. Ugyaaan dehogy!

Csak az a rohadt gumi! Az tehet mindenről!

2018. okt. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Előbb 17, most meg 14 válasz van. Valaki nem bírja a kritikát? Csak lepontozni, meg választ törölgetni jár ide? Tényleg egyre több a beteg ember ezen az oldalon.
2018. okt. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A 67%-os, az a beteg. Csak a válaszát nem törölték, ami előtte volt az tünt el.
2018. okt. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
#17 senki sem beteg itt, csak akik ide írogatnak többnyire a fotelből okosak. Amikor vezetni kellene, akkor szépen otthon ül és szürcsöli a teáját, mert jaj ne menjünk leesett egy kis hó, vagy esik az eső... ismerős ugye? Az ilyen jobban is teszi, legalább megkíméli mások életét, mert az átlag magyar szerencsétlen autós kocsiba nem való, nem hogy osztogassa az észt hogyan kell csinálni, különösképpen azok, akik leharcolt szarokkal mennek az úton. Tisztelet a kivételnek, annak nagyon!
2018. okt. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 mage00 válasza:

Mert a tesztek, tapasztalatok azt mutatják, hogy nyáron (esőben nem feltétlenül) rosszabbul működik a téli gumi. Másik gond, hogy nagy melegben, nagy sebességnél a téli gumi elkophat és akkor már télen se teljesít megfelelően. Ha nem szeretsz gumit cseréltetni évente kétszer, olvass teszteket és az alapján vegyél egy négy évszakos gumit.


Szeretem, hogy mennyi Sumi van az országban aki egy talicskával is mindenkinél gyorsabban és jobban vezet. Egyik haverom büntetés végrehajtási intézetben dolgozik, tele a fogház rész olyanokkal akiknél egyszer nem működött még se úgy a gumi (stb) és ember öltek. Haverom mondta, hogy milyen rossz, hogy azért börtönbe kerültek, mert egyszer kopott gumival mentek és nem volt szerencséjük. Én erre azt mondtam, hogy elvették valakinek apját, anyját, gyerekét és 1 év után (Régebben a katonaság több volt és főleg keményebb) élhetik tovább az életüket.

2018. okt. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Másik gond, hogy nagy melegben, nagy sebességnél a téli gumi elkophat és akkor már télen se teljesít megfelelően."


Ehhez a kopáshoz én annyit fűznék hozzá, hogy nálam 65 000km-en 4mm-t kopott a téli gumi - nyáron is használva. Innen még ha 20-at elmegy ( egy tél, egy nyár és a következő télre már nincs meg a 3mm) akkor 80-85 000km-t simán elgurult a közel sem prémium Hankook gumi. Ez egy csak helyben,településen belül használt "alacsonyabb" futású autónál 8-10 évnek felel meg. Ez a kopás és tapadás dolog egy kicsit túl van tolva szerintem.


Aki meg 130 felett akar autópályázni, az meg ne a gumin spóroljon, oda minimum kell a két garnitúra.

2018. okt. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!