Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tudka vki mi ertelme annak...

Tudka vki mi ertelme annak higy biciklisek es kis motorosok jobbrol elozhetnek forgaloban autot? Szerintem total eletveszelyes. Nekem csonoszor volt hogy bicajos vagy motoros kistartolt jobbrol en meg jobbra firdultam es epphogycsak elfert?

Figyelt kérdés

2018. okt. 7. 17:59
1 2
 11/13 Alex Fly ***** válasza:
34%
@9: ha egy nálad lassabban haladó jármű mellett elhaladsz, az per definitionem előzés. Mindegy, hogy egy járművet vagy egy járműoszlopot előzöl. Akkor nem az, ha az út szélén a kerékpáros kpsávban halad -ilyenkor ugye már párhuzamos közlekedésről beszélünk, ami kissé másképp van szabályozva.
2018. okt. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Amíg te ülsz a dugóban, a kétkerekű elfér jobb oldalt, és haladhat, amíg piros lámpához nem ér.


De persze lehet az is, hogy a kezdet kezdetén besorol az autók közé, megáll és dekkol, amíg az autók dekkolnak és halad közöttük a SAJÁT tempójában. Csak hogy ettől még te még jobban ki lennél akadva, mert azt mondanád feltart, hisz ő egy bizonyos sebességnél már nem tud többel menni... Közben meg végeredményben ugyanott vagy, mert beláthatod, ha araszolgatsz a piros lámpák között a dugóban, hiába tudsz helyenként 50-es sebességgel menni, ha aztán rögtön a fékbe kell nyomnod és megállni.... Míg ha haladnál végig egy 20-30-as tempóban, mint egy átlag biciklis, akkor is ugyanott lennél. Csak ugye a frusztrációdat itt a biciklisre ömleszted, és azt képzeled ő az oka, hogy dugó van... A dugót a kelleténél több autó okozza, megsúgom.


Még mindig jobb, ha a biciklis ahol tud, halad jobb oldalt, amíg az autók egymásra várnak. Téged ilyenkor is a többi autó tart fel... csak ugye idegesít, hogy a kétkerekű valamilyen szinten tud haladni... Egyszerű, tedd le az autót, és járj te is biciklivel, vagy motorral.



Egyébként nekem volt olyan, hogy bp-n a körúton olyan alattomos módon centizgettek az autósok amikor jobb oldalt mentem bringával, hogy kénytelen voltam közéjük sorolni. Épp volt egy motoros is köztük, aki jobb szélen a csomagja miatt nem fért el, mellé álltam be, szóval egy autónyi helyen ketten is elfértünk... A mögöttünk jövő vadbarom autós egyfolytában dudált...


Szóval ha jobb szélen megyek, akkor olyan közel jön, hogy lesodor a vacak tükrével, ha meg besorolok, dudál... Komolyan hol élünk??? Tiszta balkán.

2018. okt. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Utolso nincs bajom a biciklisekkel ha szabalyosan kozlekednek. Pl. Este van rajtuk vilagitas meg esetleg melleny is.

Jobbrol elozes mikor mar en is mozgasban vagyok veszelyes...amit a fenti velemenyek szerint tilt is a szabalyzat.

A masik hogy rengetegszer latom hogy lakott teruleten kivul ket bicikli nem egy mogott halad hanem total nyugodtan meg vannak gyozodve rola hogy ez igy normalis hogy elfoglalnak egy teljes savot ketten es nem egy nyomvonalin kellene haladni amikor kornyekukbe er egy auto.

Szeretek en is biciklizni es szeretnek tobbet...idohiany miatt jelenleg eleg ez nem megy..de nincs kedvem az miatt birosagra jarni mert vki agyament felul egy biciklire az ejszaka kozepen azt eldonti h tanyavilagbol vilagitas nelkul beteker a varosba.

2018. okt. 21. 03:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!