Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabad e elhaladnom megállás...

Nnn888 kérdése:

Szabad e elhaladnom megállás nélkül zebra előtt álló, balra kanyarodni akaró autó mellett, ha nincs gyalogos és szemből is jönnek megállás nélkül?

Figyelt kérdés
3 sávot képzeljünk el. Én a jobb szélsőben megyek a középső egy balra kanyarodó sáv a bal oldali pedig a szembe forgalomé. A balra kanyarodó autó megáll a zebra előtt mert szemből jönnek a többiek. Én jobbról köteles vagyok megállni melette és úgy elindulni? Mert ez elég indokolatlan lenne mivel nincs gyalogos.

2018. okt. 8. 04:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Hol van olyan út, ahol a zebra előtt kell megállni a balra kanyarodáshoz? Ahhoz általában be kell menni a kereszteződés közepéig, ott pedig biztos nincs zebra.
2018. okt. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell állnod.

Pont az az értelme ennek a szabálynak, hogyha a másik autó takarásából előlép, akkor ne vasald ki. Mivel a másik autón nem látsz át.

2018. okt. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nem látod, hogy jön-e valaki a másik jármű takarásából, akkor igenis állj meg, abból van a kisebb baj (a mögötted jövő meg lesz szíves számítani arra, hogy te egy zebra előtt megállsz). Én kisebb járművek esetén csak pásztázom a zebra környezetét a kereszteződéshez közeledve, nagyobb jármű esetén pedig lelassítok 30 körüli tempóra vagy akár jobban is és a jármű alatt átnézve figyelem az esetleg előkerülő lábakat. .


Megjegyzem, gyalogosként nem tapasztalok ilyen szintű elővigyázatosságot autóstársaim oldaláról, szóval ott meg fülelek és mielőtt kilépnék a másik sávba, óvatosan kidugom a fejemet (bár egy periszkóp jobb lenne! :)

2018. okt. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell állni.

„A kijelölt gyalogosátkelőhely előtt megálló vagy forgalmi okból álló jármű mellett meg kell állni és továbbhaladni akkor szabad, ha a vezető meggyőződött arról, hogy azt a gyalogosok elsőbbségének a megsértése nélkül megteheti.”

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól – azaz a KRESZ - 43. § (3) ← a 2/1984. (I. 29.) KM-BM együttes rendelet 28. §-ával megállapított szöveg. Hatályos 1984. VII. 1-től.

2018. okt. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ez elég indokolatlan lenne mivel nincs gyalogos."


Hát hacsak nem láthatatlan autó, vagy üveg autó áll ott, akkor meg kell állni, mert honnan tudod, hogy épp a kocsi előtt nincs gyalogos, és ezért állt meg?

Mivel ahogy előttem is írták a balra kanyarodáshoz be kell menni a kereszteződésbe. Lehet, pont azért állt meg a zebra előtt, mert épp egy gyalogos sétál át.


Nekem még úgy oktatták, hogy ha a szélső sávban zebra előtt csak azért áll meg az autós hogy kirúzsozza magát, nekem akkor is meg kell állnom és csak körültekintés után mehetek tovább.

2018. okt. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
a megállás tényleg nem életszerű ebben az esetben, mivel még van köztetek egy üres sáv, de rendesen le kell lassítani.
2018. okt. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ja elsőre félreértettem. igen, meg kell állnod. mert csak 2 sáv van a te irányodban
2018. okt. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Alex Fly ***** válasza:
@7: tök mindegy, hány sáv. Ha valaki a zebra előtt áll, akkor megállás nélkül tilos mellette elhaladni és pont.
2018. okt. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az úton amin haladok megy előttem egy kocsi!

Én látom hogy a zebránál senki nincsen egy totálisan belátható egyenes útszakasz!

A kocsi előttem átmegy a középen lévő sávba mert balra akar kanyarodni de szemből jönnek ezért a zebra előtt áll. Így képzeljük el a helyzetet. Ezért is köteles vagyok teljesen indokolatlanul megállni???

2018. okt. 9. 00:25
 10/12 A kérdező kommentje:
Senki nem jön! Senki nincs a zebránál mert már kilóméterekről belátom jó előlre! de ez mellém hajt és megáll mert szemből jönnek. De bőven előrehajthatna a kereszteződésbe. Minek kell megállni a zebránál? És emiatt nekem is megkell szívnom?
2018. okt. 9. 00:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!