Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Meg van-e szakítva a záróvonal?

Meg van-e szakítva a záróvonal?

Figyelt kérdés
...Például a gyalogátkelőhelynél? Ott elvileg meg lehetne fordulni?

2018. okt. 14. 20:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%
Meg valahogy nagyon nem logikus az,hogy dupla záróvonal van végig, épphogy nem betonfal, de pont a biztonsági szempontból legkritikusabb ponton, egy zebránál a gyalogosok között lehetne forgolódni egy jót, négy sávon keresztül. Életszerűnek hangzik...
2018. okt. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%

Van besorolás rendjét jelző tábla (csak egyenesen), előjelző nyíl (csak egyenesen) és kettős záróvonal. Ezek egyenként is tiltják a megfordulást.


Tehát nem fordulhatsz meg.

2018. okt. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%
Nincs itt megszakítva semmi, itt egyértelműen tilos megfordulni.
2018. okt. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Jó lenne ez az oldal, csak amikor megjelennek ilyen (John_McClane féle) általános iskolás gyerekek, akik még autóban is csak a hátsó ülésen ültek. Na, onnantól romlik el a színvonal! :(

Persze tudják ők is, hogy itt akár a legsötétebb paraszt is ki tudja fejteni azt, amiről fogalma sincsen. Ezért teleszövegelik mások kérdéseit. Ez már önmagában is egy vicc! Remélem, ennél nagyobb örömötök soha az életben nem lesz!

2018. okt. 15. 20:13
 15/19 anonim ***** válasza:
77%

Miért is? Lámpás kereszteződés, útburkolati jelzés, dupla záróvonal, ezek egyenként önmagukban tiltják a megfordulást. Ha szerinted ezek nem így vannak, akkor viccen kívül és jóindulatból mondom, hogy járj be egy KRESZ tanfolyamra, mert ezek szerint elavult a tudásod!


Ha az a kérdés, hogy a zebra közepén miért nincs ott a dupla záróvonal, akkor azért, mert egyszerre csak egy jelzés lehet felfestve, de szerintem ez egyértelmű. Jól is néznénk ki, ha egy zebrára (vagy bármilyen más jelzésre) ráfestenének nyilakat, sávelválasztókat, meg nem tudom miket.

2018. okt. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
87%
Hidd el én örülnék a legjobban, ha általános iskolás lennék. Sajnos ebből már kinőttem :D
2018. okt. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
30%

Záróvonal nélkül meg lehet fordulni a zebrán????

Erről tudsz e valamit?

2018. okt. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
41%

Ez a John_McClane valami agyhalott kölyök lehet! Már láttam pár beírását, pont mint az óvodásoké! :D

És ha havazás eltakarja az útburkolati jeleket? Okoska....

2018. nov. 12. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"És ha havazás eltakarja az útburkolati jeleket? Okoska...."


Akkor ott a besorolás rendjét jelző tábla, az is kint van( megnézheted a mapson, én is megtettem).



"Ez a John_McClane valami agyhalott kölyök lehet! Már láttam pár beírását, pont mint az óvodásoké! :D"


Most is olyan információt közöltem, amiről úgy látszik neked fogalmad sincs. Érvek nulla, személyeskedés lvl99. Hagy ne én érezzem már magam agyhalott kölyöknek :D

2018. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!