Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nyári gumival közlekedek...

Ha nyári gumival közlekedek télen, akkor megbüntet a rendőr?

Figyelt kérdés
2018. nov. 12. 07:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. nov. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk nem.
2018. nov. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha gond nélkül kocsikázol akkor nem,de ha lesz egy baleset akkor szívsz a nyári gumi miatt is.
2018. nov. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem, de mondjuk megállni vagy az úton tartani a kocsidat határozottan nehezebb lesz. Úgyhogy mindenképp megéri a befektetés.
2018. nov. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha Magyarországon nem büntet meg. Ausztriában igen, mert ott kötelező a nyári gumi.
2018. nov. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 D. Brasco ***** válasza:
94%
Ne a rendőri büntetéstő parázz,inkabb attol hogy nem fogsz tudni megallni amikor majd kell!
2018. nov. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sajnos nem, miért írom, hogy sajnos? Mert én is voltam gyökér és hátsó kerekes autóval volt, hogy kimentem a hóba, mert szükség volt a kocsira, nem mondom magam jó soförnek, óvatos vagyok, de tudott így is meglepetést okozni a nyári gumi, de nem lett kár, csak tanultam, be kellene vezetni, hogy nézzék azt is, de ahhoz olcsóbb abroncsok is kellenének, én Swiftet 20 ezerből felruházom virsli kerekekkel, de Opelt már nem, kétszerese, nekem nem fáj ha autóra kell költenem, de vannak kiknek gond és azért okoznak bajt, nem tudom itt mi lenne a megoldás, de kötelezővé kéne tenni a téli gumik felszerelését.
2018. nov. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. nov. 12. 07:53
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Amilyen semmilyen telek vannak egy négyévszakos is alternatíva lehet.
2018. nov. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Ausztriában sem a nyári gumi kötelező, hanem novembertől a téli, és ott büntetnek is érte.

Itthon nem a rendőrtől kell félni, de ahogy már utaltak rá, egy esetleges balesetnél a biztosítónak ürügy lehet a kárrendezés megtagadására a nyári gumi is, ha azt az adott körülmények között a biztonságos közlekedésre alkalmatlannak ítélnek.

Sokan nem tudják, de a kötelező biztosítás csak feltételekkel érvényes, jogosítvány nélküli vezetés, ittas vezetés, a jármű nem megfelelő műszaki állapota esetén nem biztos, hogy a biztosító nem hárítja át a kár rendezését a vezetőre.

2018. nov. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!