Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egymással szemben állunk,...

Ha egymással szemben állunk, mindkettőnknek STOP (vagy elsőbbség adás kötelező) táblája van, mindketten balra akarunk kanyarodni, akkor melyikünknek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
2018. nov. 20. 09:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
46%

Fúú de okos itt mindenki, aztán az úton mikor találkozok veletek hasonló szituációkban, csak hápogtok, hogy mivan.

Amit tudok neked ajánlani, ilyenkor az a megoldás, hogy az egyik (az okosabb sofőr) elengedi a másikat, a félreértések elkerülése végett.

2018. nov. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem a 4-es, 10-es lepontozását, de a többit sem nagyon.

Az elsőbbségadás kötelező és az Állj! Elsőbbségadás kötelező között nincs erőkülönbség.

Ezen felül ezek a táblák arra az útra vonatkoznak, amit keresztezel.

2018. nov. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
9%
Úgy látom az utóbbi időben ebben a rovatban is megjelentek a lepontozóhuszárok.
2018. nov. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
57%
#4: *Az új szabály szerint, ha van elég hely, akkor keresztezés nélkül elhaladtok egymás mellett.* - Ez mióta új szabály? Ha úgy érted, hogy az 1975-ös (módosításokkal jelenleg is érvényes) KRESZ óta? Mert én már 1991-ben is így tanultam.
2018. nov. 24. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
58%

hát igen, van 40 éves térképem, amire rá van nyomtatva, hogy új. :D

Szólj, ha találsz még valami hasonlóan fontos dolgott, amibe bele tudsz kötni

egy régebbi szabályozáshoz képest újabb

2018. nov. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!