Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vészvillogó ill fényszóróval...

Vészvillogó ill fényszóróval való kommunikáció mennyire szabályos?

Figyelt kérdés
Itt most olyanokra gondolok hogy vészvillogó villantása hogy ha beengedne, vagy ha külső sávban vagy és jobbra indexelsz hogy jelezd hogy előzőn meg, ezek mennyire szabályosak, büntethetnek érte? Hangsúlyoznám hogy nem olyanokra gondolok mint pl a traffipaxra való jelzés villantás
2018. nov. 26. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Ezėrt nem büntetnek!
2018. nov. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem megtévesztő a jelzés, akkor nem szabálytalan. De mondjuk kereszteződés előtt jobb indexszel előreengedni valakit mondjuk tuti megtévesztő. A vészvillogóval meg az a baj, hogy egyes tipusokon nem igazán esik kézre és mire megtalálod, mentél vakon több tíz métert.
2018. nov. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy lassan haladó jármű köteles lehuzodni és/vagy lassítani, ha látja a mögötte levő autó meg akarja őt előzni. Koteles midnenki az előzésben segiteni a másikat. A jobbra index nem kötelező, de én kifejezetten szeretem látni, hogy lassít indexszel és elenged. Egyebkent meg, ha félre akar allni, akkor szinten lassít és indexszel, nincs ezzel baj.
2018. nov. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

"Egy lassan haladó jármű köteles lehuzodni és/vagy lassítani, ha látja a mögötte levő autó meg akarja őt előzni."


Ezt a baromságot honnan vetted?

2018. nov. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%

Semennyire! Nem tudom miért kell hülyeségekre használni ezeket a berendezéseket? Különösen haragszom azért, hogy ha elkezdenek vészvillogóval tilosban parkolni, vagy a másik orbitális baromság, amikor köszöngetnek vele. Ennek nem az a rendeltetése és nem kell mindent megköszönni, vagy ha már annyira akarod tedd ki, vagy fel a kezedet a belső visszapillantó tükör magasságába. Külföldön ezt a vészvillogós megköszönést pedig nagy ívben el kell felejteni.

Távolsági fényszóró felvillantása pedig balesetveszélyes helyzet elkerülése vagy annak megelőzése végett, vagy előzés megkezdése előtt szabad és semmi másra.

2018. nov. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az irányjelzővel elinduláson, megálláson, irányváltoztatáson és elakadáson kívül mást jelezni, szerintem szabálytalan.


Viszont a távolságival nyugodtan morzézhatsz is akár:

"Fényjelzést adni a távolsági fényszóró felvillantásával szabad, feltéve, hogy ez a közlekedés többi résztvevőjét nem vakítja el"

2018. nov. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha nem megtévesztő a jelzés, akkor nem szabálytalan."


Ezen jót mosolyogtam! :) Forgalmi vizsgán, ha a vészvillogót benyomod akárcsak egy pillanatra is, egyből húzzák be a megtévesztő jelzéshez a vonalat, már ha nem buktatnak meg érte ott helyben. Igazából bármi, ami indokolatlan az megtévesztésnek számít, legfeljebb a másik sofőrön múlik, hogy nem tartja annak.

2018. nov. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Közlekedési gesztus. Én szoktam használni ha van rá idő és nem kell miatta kapkodni és úgy gondolom hogy egyértelmű a jelzés. Jó érzés utat, elsőbbséget adni is meg kapni is.


A Kresz az nem szentírás a gyakorlat sokszor felül írja.

Pl, Elsőbbségről lemondani kézmozdulattal lehet szabályosan Kresz szerint ennek ellenére fényszóróval szokták ezt jelezni ami pont az ellenkezőjét jelenti. Kresz szerint a villantás azt jelzi hogy jövök, adj utat.

2023. okt. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!