Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Más is tapasztalja ezt a...

Más is tapasztalja ezt a problémát a magyar utakon?

Figyelt kérdés

A tompított fényszóró indokolatlan, vagy jobban mondva megtévesztő használatára szeretnék kitérni, amikor az illető félreáll és nem kapcsol át helyzetjelzőre. Rendkívül megtévesztő egy hosszú egyenesben, ahol az ember éppen egy előzést akar kivitelezni és azt gondolja, hogy az a jármű mozgásban van, holott áll. Ráadásul rendkívül zavaró egy egy parkoló kocsi mellett így elmenni, hogy félrevezeti a többi sofőrt ezzel.

Részemről ez felelőtlenség méghozzá úgy, hogy egy mozdulat az egész művelet átkapcsolni.

Szerintem a kresz eléggé világosan fogalmaz, amiről én is beszélek. Bennem mindig megvolt a mozdulat, hogy ha nem fogalmi okból kell megállni kapcsolom is a helyzetjelzőt.


45§ (2) * Álló járművön - a forgalmi okból megálló járművet kivéve - tompított fényszórót csak erős ködben vagy sűrű hóesésben szabad használni; távolsági fényszórót, ködfényszórót használni tilos.


2018. nov. 29. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Igen, így van, Ismerem, tudom a szabályt.

De nem zavart még eddig.

Most már annyi féle formájú fényszóró van és olyan sokféle izzó, hogy egyébként is teljesen máshogy világít mindegyik, akkor is, ha éppen ugyanaz van rajtuk felkapcsolva. Pl. nekem sok tompított is távolsági fényszórónak tűnik, annyira erős. Ledek is teljesen máshogy világítanak, mint a régebbi típusok. Főleg ezek a karácsonyfaizzó típusok, amik szinte kéken világítanak.

Engem inkább az zavar, amikor az indexelést alig lehet észrevenni, mert a design rovására ment a láthatóság.

2018. nov. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%

"mert a design rovására ment a láthatóság."

fordítva :) Azt hiszem, ideje hazamenni :)

2018. nov. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Én inkább örülök, hogy jobban látható az út szélén álló potenciális veszélyforrás. Engem inkább az zavar, ha menetirány szerinti bal oldalon parkol valaki párhuzamosan a forgalom irányával, mert az aszimmetria miatt kiégeti a szememet a jobb tompítottjával.
2018. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én este a forgalommal szemben való, világítással történő parkolást büntetném.

Kegyetlenül!

2018. nov. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
Nem unod még? Az elmúlt hetekben legalább 3 kérdésed volt már ezzel kapcsolatban, most akkor kezdjünk megint mindent a legelejéről elmagyarázni?
2018. nov. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
Bárcsak olyan lenne a közlekedési morál, hogy ez egy releváns probléma lenne.
2018. nov. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

2 esetet mondok, a rendőr!! állt forgalommal szemben, átlósan, fényszóróval! Gondolom a sofőröket nézték, én meg megálltam mellette, k. anyázni.....akkor láttam, hogy rendőr...

Semmit se láttam belőle, úgy képen világított.

Illetve a településünkön egy oktató! rendszeresen úgy kokettál a tanulóival, hogy áll este az út szélén, tompítottal forgalommal szemben.

Szóval akkor a mezei halandó hogy a bánatba tudja jól a szabályt?

2018. nov. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#5 nem kell elmagyaráznod semmit, ugyanis most regisztráltam az oldalra és az elmúlt hetekben erre vonatkozó kérdést nem is láttam, ugyanakkor ha így is lenne semmi nem tiltja, hogy kérdést írjak ki, úgyhogy pofa alapállás. Jogom van kikérni az oldalon lévök véleményét, ahogy bárki másnak!


#7 jogos

2018. nov. 29. 20:22
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Kár, hogy joga mindenkinek van általános műveltsége meg nincs
2018. nov. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ohh értem, ha valakiben itt felmerül egy kérdés, akkor már általános műveltsége sincs. Inkább a kreszt kellene lapozgatni, nem megvenni a jogosítványt és csak annyira képesnek lenni, hogy éppen el tudja vinni a kocsit egyik helyről a másikra.
2018. nov. 30. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!