Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezért megbüntethet a rendőr?

Ezért megbüntethet a rendőr?

Figyelt kérdés

Nissan Almera 2005-6 sedan


A helyzetjelzők mindkét oldalon és a jobb oldali tompított tökéletesen világít, viszont a bal oldali tompított nem ég.


Csak városon belül közlekedek, éjszaka is.

Megbüntethet így a rendőr, vagy csak figyelmeztet? Tudom vinni kell szerelőhöz de már volt 2x is ezzel a problémával. 2x is vadiúj ízzókat kapott, elektromosságinál is volt. Pár napig minden tökéletes, majd ismét nem világít ugyanaz az 1 tompított fényszóró.



2018. dec. 2. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, megbüntethet.
2018. dec. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A bal oldali, a felezővonalhoz közelebb lévő.

Remélem, legalább egy figyelmeztetést kapsz, mielőtt járgányod valaki motorkerékpárnak nézi!

.

Nem elég izzót cserélni, ha esetleges érintkezési hiba van!

2018. dec. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha azt mondod, hogy elinduláskor még égett, akkor nem.
2018. dec. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Őszintén remélem, hogy egy kamionos fog motorosnak nézni, nem egy motoros.
2018. dec. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, megbüntethet-e, mert a KRESZ-ben konkrétan nincs nevesítve, hogy bal oldali tompított kiégése. (A bal helyzetjelző az igen.)

De az biztos, hogy én most két héten belül két esetben is majdnem megszívtam amiatt, hogy a szembejövőknek bal oldalon semmi nem világított.

Mindkét esetben több autó jött szembe sötétben, és bizonyos mértékig el is vakítottak.

Az egyik esetben pont belefért volna egy lakott területen kívül kb. 60-nal haladó autó előzése, ha a szembe jövő félszemű egy motor, mint ahogy először hittem. Szerencsére az utolsó pillanatban észrevettem, hogy az is autó, így nem kezdtem meg az előzést.

A másik esetben meg két szembe elhaladó autó után bementem a felezőig a rossz útburkolat miatt, és mikor a szemem visszaszokott a normál látáshoz az elvakító fényszórók után, akkor vettem észre, hogy a harmadik jármű is autó, és ő is a felezőig bejött.

Oké, hogy te városon belül közlekedsz, de csak fényárban úszó utcákon? Mert a szokásos helyeken simán elvakíthat valakit az előtted vagy mögötted haladónak a rosszul beállított fényszórója.

2018. dec. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elsőre csak figyelmeztetnek általában. De másodszorra már büntetnek. Mert ugye az megvan, hogy indulás előtt mit kell ellenőrizni és hogy csak olyan autóval indulhatsz el, ami alkalmas a forgalomban való részvételre...?
2018. dec. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!