Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehetne logikusan...

Hogyan lehetne logikusan megoldani az új veszprémi körforgalom állandó bedugulását?

Figyelt kérdés
[link]
2018. dec. 7. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem kellett volna átgondolatlanul körforgalmat tervezni oda, de mivel megépítették, a normális közlekedéshez lámpát kellene szerelni a zebrához, azzal szabályozva, hogy a gyalogosok ne egyenként, de folyamatosan hastnálják az átkelőt.
2018. dec. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Na, ez meglehetősen fogas kérdés. Elsődlegesen ugyanis a városok élhetősége szempontjából nyilván az utak elválasztó hatásának csökkentése volna kívánatos, amire az aluljárók helyett zebrákat alkalmazni például kitűnő ötlet. Ugyanakkor az is egy jogos igény, hogy lehetőleg ne alakuljanak ki durva torlódások ott, ahol ez korábban nem volt ilyen mértèkben jellemző (meg persze úgy általában se).


Azt viszont nem lehet nem észrevenni, hogy Veszprém az egyébként sűrű, de végletekig lerohadt járművekkel operáló tömegközlekedési hálózata ellenère nagyon autósközpontú város és bizony azok a gyalogosok, akik miatt nem lehet épp közlekedni, igen nagy arányban a közeli intézményekbe autóval érkezők közül kerülnek ki - magyarul a többség egyszerre élvezi az előnyeit az új forgalomtechnikai kialakításának és el is szenvedi a hátrányait.


Az én megközelítésemben eleve az elkerülő utak kapacitásbővítésével és a tömegközlekedés előnyben részesítésével párhuzamosan csökkenteni kell a központba és a központon át közlekedő egyéni közlekedési eszközök számát.

2018. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
"lehetőleg ne alakuljanak ki durva torlódások ott, ahol ez korábban nem volt ilyen mértékben jellemző" Azért eddig is mindig be volt állva a hotel előtti rész. Egyébként szerintem is zebra helyett felüljáró kellene. Nagyban megkönnyebbítené a közlekedést.
2018. dec. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Felüljáró... a gyalogos pont azt szereti,lépcsőzni, bújócskázni, A-tol B-ig 500 méteres kerülőket tenni... Nem, a városokat nem az autókhoz kell tervezni, igazítani, hanem a benne élő emberekhez. Nekik pedig a városközpontban jó gyalogos infrára van szükségük, a külvárosban pedig zökkenőmentes autós ÉS tömegközlekedésre. Természetesen az Alföld közepén lehet autós várost építeni újonnan, de egy középkori eredetű városszerkezet mellett, ahol minden utca egy külön domb is egyben, ott ez lehetetlen. Most Veszprémben megpróbálták, nem jött be.
2018. dec. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A kép alapján az alsó körforgalom szvsz felesleges, mert ott dugul be a forgalom. Vagy rakják jóóóval lejjebb, hogy azon a kis összekötő szakaszon ne legyen dugulás.
2018. dec. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Valaki volt olyan gerinctelen, hogy alaposan lepontozta a 4-es választ ÉS båszott érvelni utána, hogy miért is tette ezt. Az illetőnek kívánom, hogy jó sokat ácsorogjon abban a dugóban és ha egyszer valamilyen jó lehetetlen kialakítású különszintű gyalogos átvezetés miatt többszáz métereket kell pluszban sétálnia valahol, jusson csak eszébe ez az eszmecsere!
2018. dec. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztam le a 4-est, de speckó a felüljáró nekem is eszembe jutott. Középen egy gyalogos körforgalom a közúti felett és 3 enyhe lejtésű gyalogos híd a kórház, a belváros és a főúttal párhuzamosan. Nem vagyok mérnök és veszprémi se. Lehet, hogy kivitelezhetetlen, amit írok.
2018. dec. 8. 11:46
 8/9 anonim ***** válasza:
2018. dec. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez meg mi a bánat?
2018. dec. 26. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!