Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a felelős ebben a veszélyhe...

Ki a felelős ebben a veszélyhelyzetben, szituáciban?

Figyelt kérdés
Konkrét eset, majdnem karamboloztam és nem tudok rájönni mással beszélgetve sem, ki a felelős, vagy talán osztott-e. Mellékút, sima kétsávos. Van rajta egy kereszteződés, egyik oldalinak STOP másiknak sima macisajt. A főbb úton haladva elkezdek előzni egy nagyon lassan haladó vontatós "autószerelvényt", ám kicsit gyorsulnak. Mikor az elsőnél járok, balról a STOP felől kikanyarodik jobbra, elém egy autó, és vészfékeznem kell. Ő láthatta elinduláskor hogy már előzésben vagyok mégis kijött. Mi van ilyenkor? Tudom hogy kereszteződésben tilos előzni hacsak nem jelzett védett út, de ez még előtte történt. Ha pedig rágyorsul az előzött autó, nyilván nem tudom befejezni a manővert, vissza kéne lassulnom miközben jön elém a másik? És ha amögött is van valaki és nem tudok visszasorolni? Sok kérdés merült fel.

2018. dec. 18. 18:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes szitu az egyik oldal pont ezt boncolgatta.

Nos nézzük, te vagy a hibás ha aki kifordul es nekimesz szemből mert akkor úgy van, hogy te szabalytalanul előztél nem volt mit keresned a savjaban mivel mar szembe volt veled igy ugy vevődik, hogy a főuton volt es kesz. Frontalis az ütközés te hibád. Az, hogy honnan jött az mindegy.

Ha oldalaba belehajtasz akkor ő a hibás de te vagy a farok mert kereszteződésnél nem előzünk. De ő a hibás mert nem adott előnyt.

2021. okt. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!