Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szoktál önkéntes rendőrködni?

Szoktál önkéntes rendőrködni?

Figyelt kérdés
Én igen, mikor valaki tolakszik vagy kivág elém hogy kb. satuznom kell akkor felállítom a fényszóróimat hogy bevilágítson az összes létező visszapillantó tükrébe, meg jó közel megyek hozzá. Meguntam a sok egoista tahót. Várom a ti tippjeiteket.
2019. jan. 12. 08:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én többnyire tolerancia határon közlekedek, pl 90-es táblánál 95-100. Így ha valaki ennél lassabb azt meg fogom előzni. Persze csak akkor ha van rá lehetőség.

Ez a kivágás mások elé, sok mindentől függ. Ha BP-n vezetek felveszem a közlekedési stílust és kimegyek mások elé mert nem akarnak beengedni. egyetem után 8 hónapig terítettem gyümölcsöt itt.

Én győri vagyok,az a helyzet erre felé mások a vezetési szokások, és nem igen kell tolakodni. Valaki úgyis beenged 1 percen belül.

Ha meg úgy ítélem meg elegendő a helyem a kikanyarodásra, meg is teszem.

Viszont aki beleáll a seggembe, meg még a refit is felnyomja, olyankor megvillantom a féklámpámat, ha ettől nem kapcsol... utána már fékezni is fogok.

(Ha ez esetben belém jönnél, akkor sajnos egyértelműen te leszel a hibás, mert nem tartottad a követési távolságot! Elém még meg kifuthatott egy "macska" is.

Nekem fizet a biztosító, neked nem! Mivel az enyémen van vonóhorog valószínűleg letépné a belém jövő autó vízhűtőjét, ami ettől mozgásképtelenné válik. Persze az enyém is összetörik ekkor, de valószínűleg használható lesz a javításig.)


Összességében a féklámpa megvillantása, lassulás nélkül eddig még szerencsére mindig elegendő volt. A mögöttem lévő meg észhez tért.

2019. jan. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Egyszer majd találsz valakit, aki olyat fékez, hogy az első lökhárítód ott is marad a helyszínen. Attól, hogy valki kívág eléd, max duálsz egyet és kész. Ezen annyira nem kell fennakadni, mindennalos dolog.

Nekem azt tanították, hogyha elsőbbségem is van egy kereszteződésben, akkor sem vadul száguldozva menjek, hanem úgy, higy bármikor fel legyek készülve arra, hogy kívághat elém a masik sofőr, mert vagy nem vesz észre, vagy nem ismeri fel a helyzetet stb. Ezért mindig úgy menjek ilyen helyeken, higy adott esetben satufék nélkül meg tudjak állni. Ha neked satufék kell ilyenkor, akkor te sem éppen finoman vezetsz. Relatív gyorshajtás is létezik. Városban nagy forgalomban hiába mehetsz ötvennel, ha nagy a forgalom harminccal fogsz.

2019. jan. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem, mivel nincs kisebbrendűségi komplexusom meg úgy álltalában kielégítő a mentális állapotom.
2019. jan. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szinte csak egy esetben, amikor mögöttem kb fél méterre jönnek. Olyankor félrehúzódom, hagyom elmenni. Hozzá mutogatok neki mindenféle szépet.

Teszem ezt úgy, hogy mindig betartom a sebességet az adott területen, sőt, néha gyorsabban is.

Ilyen esetben előjön belőlem az arrogancia, és kedvem lenne kirángatni az autójából az illetőt.

2019. jan. 13. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
90%

A kisebbségi komplexusban lévő biciklisek szoktak önkéntes rendőrködni. Youtuben találsz rá bőven bizonyítékot. De amikor az önkéntes rendőrködés felbosszantja az agresszív autóst és az kiszáll a járművéből, azonnal elkezd a biciklis hátrálni, közben mutogatni a sisakján lévő kamerára és közölni az autóssal hogy "itt a kamera, vesz a kamera"

Szánalmasak. Olyan videókat is látsz ahol direkt keresik a veszélyhelyzetet a biciklisek és igyekeznek kiprovokálni ezeket, amivel nem csak ön, hanem közveszélyesek is. Mindezt azért, hogy legyen mit feltölteni az internetre.

2019. jan. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!