Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek is felesleges...

Szerintetek is felesleges havat lapátolni?

Figyelt kérdés
Mi az, hogy köteles vagyok elhánni a havat az előttem levő járdárol? Ki az a marha aki ezt kitalálta? Elesett egy ember elöttünk és leállt fenyegetőzni h feljelent, először rámjött a kacagás, azt hittem viccel, de kiderült hogy nem, aztán majdnem tettlegessé vált a dolog , a baltát a fejébe állitottam majdnem, itt tartunk h esik 10 centi hó és erről szólnak a hírek az ujságban , tévében? Ha júliusban esne megérteném...agyhalott lett az egész világ! Akkor mérnem takaritja el a közmunkaprogram? He? Ezek után még hozatni fogok, nem hogy elseperni!

2019. jan. 23. 10:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Aki másnak vermet ás, maga bele potty.
2019. jan. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
84%

Valószínűleg a barlanglakó őseink is tisztán tartották közvetlen környezetüket, hogy ezzel a közösség életét megkönnyítsék. Ez ma is így van. Azért tették kötelezővé, hogy a néhány antiszociális morgó elmebajos is betartsa a közösségi együttélés szabályait, ami a településen lakással együtt jár. Aki ezt nem tudja betartani, az vagy szembesül a következményekkel, vagy megy tanyára, ahol ellakhat egyedül.

A neten is így van, jobb helyeken a közösségbe beilleszkedni képtelen trollokat kirakják, értelmetlen kérdéseiket törlik.

2019. jan. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Ez is olyan jogszabály, mint a többi. Nem kérdezték a véleményed. Az utat a településnek kell eltakarítani, a járdát az ott élőknek (ha ez nem áll módjukban, akkor gondoskodni kell a hótakarításról). Ha te még ki is nevetted azt, aki elesett, részben miatt, ritka nagy tahó lehetsz!

Mi direkt úgy választottunk telket, hogy ne legyen előtte járda, de így is takarítom az autófeljárót és a külső lépcsőt, ha kell.

2019. jan. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nem tudom mit kell picsogni háromszor esett a hó kb idén.
2019. jan. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
7%

Mivel a felelősségáthárítás korát éljük, ennek így kell lennie. Az emberek nem hajlandók vállalni a felelősséget a saját tetteikért, hibáikért. Társadalmi szinten is azt plántálják belénk, hogy mindig keress felelőst.

A valóság az, hogy ha én elesek a havon, az egyes egyedül az én hibám. Nem vigyáztam eléggé, figyelmen kívül hagytam az útviszonyokat, nem voltam agyban a tevékenységben, amit csinálok.

Estem már durvákat, de eszembe nem jutott feljelenteni bárkit is ezért. Helyette megtanultam, hogy legközelebb jobban figyeljek.

De mivel ilyen elmebeteg, kifordult világban élünk, el kell lapátolni és kész. Noha én sem értek ezzel egyet, de megcsinálom és még meg is találom benne a jót (testmozgás, az öröm, hogy tiszta lesz a járda, stb...).

2019. jan. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nem azon nevettem hogy elesett, hanen azon hogy feljelentéssel fenyegetőzött! De rájött sztem , hogy ártana az egészségének.
2019. jan. 23. 12:16
 17/23 anonim ***** válasza:
87%

Tehát nem tartod be a törvényt, valaki megsérül, és még meg is vernéd mert ezt szóvá meri tenni?!


Igen alja népség lehetsz már ne is haragudj.


(Gondolom azt viszont elvárod, hogy az út le legyen takarítva, a bolt előtt fel legyen szórva stb.) ha nem fér bele évente kétszer végigtolni a lapátot a járdán, akkor el kell menni társasházba, ahol erről nem a lakók maguk gondoskodnak...

2019. jan. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
igen az autópálya, főút legyen eltakaritva, nem azért fizetek súlyadót, matricát , + egyéb nyalánkságok mint vagyonszerzési illeték címen történő rablás stb stb! De azt nem várom el hogy géza bácsi előtt ragadós legyen a járda, és eszem ágában sem lenne feljelenteni azért mert havas lett a pipellőm.
2019. jan. 23. 12:41
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az a fajta ember vagy, hogy ha nem lennél személyesen érintett a kérdésben (pl panelban laknál) és zakóznál egy kiadósat azért, mert valaki nem takarította el a portája elől a havat, akkor te kiabálnál a leghangosabban, hogy büntessék meg.
2019. jan. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Alex Fly ***** válasza:

Te fordítva vagy bekötve...

Egyelőre még jóval többen estek el -és sérültek meg- járdán, mint autópályán.

És persze nem mástól.kellene elvárnod aztb ami neked lenne a kötelességed.

Szóval felül kellene vizsgálnod a fontossági sorrendedet.

2019. jan. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!