Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Közlekedésbiztonság

A kérdés

Parkolásnál amikor szembe parkolok gyakran előfordul hogy addig nyomom előre a kocsi orrát amíg a kerékgumi neki ütközik a padkának! Mit csináljak hogy ezt ne csináljam?

Van jogsim amúgy 4 hónapja meg olyat is csinálok hogy a dísz tárcsát amikor párhuzamban parkolok nekinyomom a padkának és négyet már összetörtem azóta inkább úgy nem parkolok ha lehetséges

febr. 10. 11:33  Privát üzenet  

A válaszok
Szállj ki és nézd meg ezekben a helyzetekben. Egy idő után hozzászoksz. Sokszor érdemes viszonyítani is a többi autóhoz. Látod a méreteket így tudhatod, hogy a te kocsid mekkora a másikhoz képest és belövöd, hogy az ő első ajtaja hogy álljon a tiédhez képest. Aztán majd rutinnal jön a többi.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont febr. 10. 11:42 Privát üzenet
Beviz Elek nevű felhasználó válasza:

Tanuld meg a kocsid méreteit. Az első lökhárítóm 11 centire van a földtől, a padkától 5-10 centire állok meg.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont febr. 10. 11:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azon vagyok próbálom megtanulni

# 3/10Időpont febr. 10. 11:56 Privát üzenet
Parkolj tolatva. Úgy látod a tükörben a hátsó kereket.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont febr. 10. 12:07 Privát üzenet

Gyakorolj, tanuld meg az autód méreteit, próbáld meg, hogy érzésre éppen ne érj a padkához, aztán szállj ki. Tolatva (párhuzamosan is) látod a tükörben a szegélyt, az is segít.

/35 gumim van, meg ültetés, orral sose parkolok, mert a szegényben elakad a lökhárító, párhuzamosan csak tükörrel, nehogy a felni hozzáérjen a szegélyhez. Amikor lehet tolatva állok be, tükörből éppen a szegélyig, de nem érem el, mert a kipufogó fennakadna

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont febr. 10. 12:18 Privát üzenet
Türelmetlen vagy, idővel belejössz. Más is így kezdte. Az én autóm eleje annyira lent van, hogy nem is érhet a padkához, mert fennakad. Nálad a gumi ér hozzá, ami nem hiszem, hogy nagy probléma.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont febr. 10. 12:24 Privát üzenet
Parkolj tolatva. Sokkal könnyebb úgy, és a hátulja általában kicsit magasabb is a kocsinak. + ha kicsit nyújtózkodsz, látod a tükörben a padkát.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont febr. 10. 12:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Tolatva még rosszabb vagyok az sose ment igazán két autó közé. Szerencsére nem azt kellett a vizsgán csinálni

# 8/10Időpont febr. 10. 13:40 Privát üzenet
neked nem való a vezetés semmi helyed az utakon fogalmad sincs alapvető dolgokról

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 40%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont febr. 10. 15:19 Privát üzenet

Az miért baj, ha előrefelé hozzáérsz a padkához? Ha nincs mivel fennakadnod, akkor ha egészen finoman nekigurulsz, attól nem történik semmi. Ha meg van melletted másik autó, akkor az legtöbbször jó támpont, hogy meddig gurulj előre.

Párhuzamos parkolásnál pedig mindig tolass. Ha előrefelé állsz be, akkor is tolatva igazítsd a padkához az autót. Én még le is hajtom a jobb tükrömet, hogy telibe lássam a hátsó kereket és pontosan ki tudjam centizni a padkát, amikor olyan helyre parkolok, ahol nem szívesen hagynám kicsit is kilógva az autót.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont febr. 10. 16:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A Traffic controllos autó mérhet sebességet is?
Szerencsés kimenetelű autóbalesetem volt és onnan kezdve nincs semmi elektromossàg az autóban, de csak a kasztni sérült, motor aksi nem. Lehet hogy a kocsi lekapcsol minden...
Hogy kell beállítani a külső tükröket? Mennyit kell látni a kocsiból lépcsős hátú, kétajtós, ötajtós és háromajtós esetében?
A 100as vonalon előfordul halbertstadi kocsi?
Opel astra G classic 2007-es évjárat. Néha (most már egyre gyakrabban) előfordul, hogy menet közben megtorpan a kocsi. Ez lehet az EGR szelep hibája vagy akár valami más?
Eddig még nem jutott eszembe, illetve biztos egyszerű rá a válasz, csak én vagyok sötét (előfordul). Szóval hogyha vonat előtt van pl.500 méterre egy kocsi keresztbe az átjárón,...

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Közlekedésbiztonság rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!