Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Parkolásnál amikor szembe...

Parkolásnál amikor szembe parkolok gyakran előfordul hogy addig nyomom előre a kocsi orrát amíg a kerékgumi neki ütközik a padkának! Mit csináljak hogy ezt ne csináljam?

Figyelt kérdés
Van jogsim amúgy 4 hónapja meg olyat is csinálok hogy a dísz tárcsát amikor párhuzamban parkolok nekinyomom a padkának és négyet már összetörtem azóta inkább úgy nem parkolok ha lehetséges
2019. febr. 10. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szállj ki és nézd meg ezekben a helyzetekben. Egy idő után hozzászoksz. Sokszor érdemes viszonyítani is a többi autóhoz. Látod a méreteket így tudhatod, hogy a te kocsid mekkora a másikhoz képest és belövöd, hogy az ő első ajtaja hogy álljon a tiédhez képest. Aztán majd rutinnal jön a többi.
2019. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Beviz Elek ***** válasza:
86%
Tanuld meg a kocsid méreteit. Az első lökhárítóm 11 centire van a földtől, a padkától 5-10 centire állok meg.
2019. febr. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azon vagyok próbálom megtanulni
2019. febr. 10. 11:56
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Parkolj tolatva. Úgy látod a tükörben a hátsó kereket.
2019. febr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Gyakorolj, tanuld meg az autód méreteit, próbáld meg, hogy érzésre éppen ne érj a padkához, aztán szállj ki. Tolatva (párhuzamosan is) látod a tükörben a szegélyt, az is segít.


/35 gumim van, meg ültetés, orral sose parkolok, mert a szegényben elakad a lökhárító, párhuzamosan csak tükörrel, nehogy a felni hozzáérjen a szegélyhez. Amikor lehet tolatva állok be, tükörből éppen a szegélyig, de nem érem el, mert a kipufogó fennakadna

2019. febr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Türelmetlen vagy, idővel belejössz. Más is így kezdte. Az én autóm eleje annyira lent van, hogy nem is érhet a padkához, mert fennakad. Nálad a gumi ér hozzá, ami nem hiszem, hogy nagy probléma.
2019. febr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Parkolj tolatva. Sokkal könnyebb úgy, és a hátulja általában kicsit magasabb is a kocsinak. + ha kicsit nyújtózkodsz, látod a tükörben a padkát.
2019. febr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tolatva még rosszabb vagyok az sose ment igazán két autó közé. Szerencsére nem azt kellett a vizsgán csinálni
2019. febr. 10. 13:40
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
neked nem való a vezetés semmi helyed az utakon fogalmad sincs alapvető dolgokról
2019. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az miért baj, ha előrefelé hozzáérsz a padkához? Ha nincs mivel fennakadnod, akkor ha egészen finoman nekigurulsz, attól nem történik semmi. Ha meg van melletted másik autó, akkor az legtöbbször jó támpont, hogy meddig gurulj előre.

Párhuzamos parkolásnál pedig mindig tolass. Ha előrefelé állsz be, akkor is tolatva igazítsd a padkához az autót. Én még le is hajtom a jobb tükrömet, hogy telibe lássam a hátsó kereket és pontosan ki tudjam centizni a padkát, amikor olyan helyre parkolok, ahol nem szívesen hagynám kicsit is kilógva az autót.

2019. febr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!