Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kétsávos körforgalomnál, ha a...

Kétsávos körforgalomnál, ha a külső sávban mész, akkor is mehetsz egy teljes kört, vagy ahhoz a belső sávban kell menni, és ha a külsőben mész akkor ki kel hajtani az első lehetőségnél? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

2019. febr. 22. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Én úgy szoktam, hogy a külsőbe megyek akkor az első vagy a második kijáratnál elhagyom a körforgalmat, ha a harmadik vagy mondjuk mkörözök esetleg megfordulok akkor a belső sávba megyek, és tudom nem Románia, de én balra indexelek majd ha olyan a körforgi azon belül kellő óvatossággal kimegyek a külsőbe jobbra index közben és a tükröt figyelem esetleg okos fejem elfordítom, hogy nincs e ott a holttérbe egy bármi. Lényeg a külsőből sorolok ki. Teszem hozzá, Pesten még meg nagyobb városokba nem vezettem, lehet rossz ahogy én gondolom, majd a pontozásból kiderűl.
2019. febr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Ha a külsőben vagy, az első lehetőségnél ki kell hajtanod. A gyakorlatban ez idehaza nem szokott sikerülni, így aki szabályosan a belső sávban halad és spórolna ki, nem elèg, hogy a behajtó forgalmat figyeli, a tükörben alig látható külső sávra is oda kell, hogy figyeljen. Agyrém.
2019. febr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ne én is pontosan ezt tapasztaltam , hogy külső sávban jött és ment tovább...De egyébként én is így szoktam , meg tanultam is ahogy leírtátok, de sok ember egyáltalán nem így csinálja ....
2019. febr. 22. 17:47
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Ha a körforgalom előtt nincsenek a sávokba felfestve az irányok, amelyeket tartani kell, akkor elméletileg a külső sávban is tehetsz egy teljes kört, nem tiltja semmit, de fontos hozzátenni, hogy ez nagyon elítélendő és veszélyes.
2019. febr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

"nem tiltja semmit, de fontos hozzátenni, hogy ez nagyon elítélendő és veszélyes"

Magyarázd már el nekem, hogy ha valamit nem tilt jogszabály - tehát szabályos - akkor az miért elítélendő és főleg miért veszélyes? Ha nem tiltja a kresz, akkor szabályos. Ha tiltja, akkor tilos.

Nincs olyan, hogy valami szabályos de veszélyes.

2019. febr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6%

"Nincs olyan, hogy valami szabályos de veszélyes."


Pedig ez az eset pont ilyen. Tudtommal a KRESZ-ben semmi sem tiltja, hogy kétsávos körforgalomban a külső sávban körbemenj, de mindenképp az az ajánlott, hogy ha nem mész ki az első két kijáraton, akkor a belső sávot kell használni.

2019. febr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Làtom, az óvodás lepontozógép szépen beindult, de a többiek használják már kicsit az eszüket, ha lehet!


A KRESZ valóban nem tiltja explicite a külső sávban továbbhaladást, de ettől még baromság, mert gyakorlatilag értelmetlenné tenné a két sávos körforgalmakat.

2019. febr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mehetsz a külső sávban ameddig csak akarsz, a lényeg, hogy ne előzd meg a belső sávban haladót, sőt ne is menj mellette.
2019. febr. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2019. febr. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kell kihajtani, ilyen előírás nincs a KRESZ-ben.
2019. febr. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!