Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerinted jó ötlet az autóban...

Szerinted jó ötlet az autóban a kikapcsolhatatlan sebességkorlátozás?

Figyelt kérdés

Egy tervezet szerint lakott területen belül legfeljebb 50 km/h haladhatnának a járművek. Ezt úgy érnék el, hogy kötelező lenne beszerelni egy sebesség korlátozót, ahogy a kamionoknál szokás.

Műszakin vizsgálnák, manipulálták-e a rendszert. Tehát aki kikapcsolja, bírságot fizet.

Lehetőség lenne rövid időre 50 fölé gyorsulni (előzések), de 2-3 ilyen gyorsítás után mindenképpen megfogná a kocsit 50-nél és csak egy idő eltelte után működne ismét a gyorsítás.

Én üdvözölném a rendszert. Komolyan aggasztó, hogy 50-es táblánál 70-80 a forgalom tempója, 55-60-nál már villognak hátulról.



2019. márc. 4. 18:17
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Elolvastam a linket.


Ez megint egy olyan javaslat, amit dilettánsok kitaláltak, de ésszerűen megvalósítani nem lehet. Ha erősebb gáznyomásra felülbírálható a rendszer működése, akkor ugyanaz lesz a történet, mint a cookie figyelmeztetés a weboldalakon: Papírforma szerint ott van, működik, csak éppen a gyakorlatban erősebben fogják majd nyomni a gázt és végeredményben minden marad a régiben. Az 500 méterenkénti RFID taget nem tudom hol írja, de nem kivitelezhető. Egész Európát fél kilométerenként végigásni tudod mennyibe kerülne és milyen utak lennének a foltozgatások után?

2019. márc. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Újabb okosság az eu-s nagyágyúktól....

Szerintem nem ez a megoldás az "állandó sietősök" lelassítására. Amit én sem nagyon szeretek, lényegében amit írtál az utolsó bekezdésben.

2019. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem jó ötlet lenne olyan alapon, hogy +10 +20 km/h benne legyen.


30-as táblánál 40.

50-esnél 60.

70-nél 80.

130-nál 140-150.


Ez által megmaradhatna a forgalom tempója, lenne plusz sebesség amivel lehet gazdálkodni, viszont ki lennének szűrve azok az őrültek akik városban 110-el rombolnak végig.

2019. márc. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Alex Fly ***** válasza:
25%
@F@T@L_3RRORxoo89: annak meg mi értelme? Ha a sebességkorlátozás 50 km/h, akkor az 50 és nem 60 vagy 70. A kérdés a gyorshajtás fizikai megakadályozására vonatkozik -teljesen értelmetlen ezt úgy megvalósítani, hogy közben lehetővé tesszük a gyorshajtást, mint ha nem is lenne korlátozás...
2019. márc. 5. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
59%

inkább kötelező GPS nyomkövetőt gyorsulásmérővel. aztán a logoknak megfelelően szabni a biztosítás árát, ne meg instant büntetést durva túllépésnél.

a korlátozó hülyeség, veszélyes helyzezeket teremthet.

2019. márc. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
59%
Jó ötlet, csak a kiépítése drága. Lehetnek olyan esetek, ahol veszélyes lenne ha letiltana (például előz valaki 90-es táblánál 90-el egy 70-el menő verdát és az előzés közben 90-re beáll, ekkor szükség lehet 100-ra egy pillanatra gyorsítani, hogy gyorsan befejeződjön az előzés) Jobb megoldás lenne tachográf gps nyomkövetővel, és szúrópróba ellenőrzésnél le lehetne kérni az adatokat róla visszamenőleg x időre (így nem lenne elég a trafi előtt lassítani) GPS alapon tudnánk a megengedettet, de az adatbázisban csak az állandó korlátozás lenne benne (ideigleneset helyszíni trafival szűrnénk) Hogy a példámban szereplő muszályból gyorshajtás miatti bírság ne fordulhasson elő, lenne egy türelmi határ (200 km-enként 5-10 másodperc gyorshajtást nem büntetne).
2019. márc. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
59%

Előző vagyok

Sőt lehetne olyan is hogy műszakin is kiolvashatják a tachográfot, így a rendőr kerülése, radardetektor se lesz alternatíva, még forgalomból kivonáskor is. Eladásnál kötelező lenne a kiolvasás, nehogy az autó új tulaja kell kifizesse az előző tulaj gyorshajtását.

2019. márc. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
73%

"annak meg mi értelme?"

Kiszűrhetőek lennének vele kimagaslóan gyors egyének akik 50-es táblánál 80-al rongyolnak és ledudálnak mert csak 55-el mész.


"A kérdés a gyorshajtás fizikai megakadályozására vonatkozik"

A kérdés arra vonatkozik, hogy "szerintem jó ötlet-e". Leírtam, hogy én milyen módon tartom annak.

2019. márc. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Alex Fly ***** válasza:
0%

@F@T@L_3RRORxoo89: nem csak a kimagaslóan gyorsan hajtókat, hanem a gyorshajtókat kell kiszűrni. Aki az 50-es korlátnál 80-nal ledudál, azt éppen úgy, mint aki előtte "csak" 55-tel. Mindkettő túllépte a megengedett maximumot.

Jelenleg is ez a baj a traffikkal: a gyorshajtás nagy részének nincs következménye, ebből adódóan a szabályszegés teljesen elfogadott.

Első körben ezen kellene változtatni...

2019. márc. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
73%
Ha megnézed a cikkben, mennyi dolgot akarnak előírni, ez a sok berendezés a magyar autók negyedének esetében üti az autó értékét.
2019. márc. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!