Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A vezetés vizsgán egyszer...

A vezetés vizsgán egyszer buktam. A kérdés ha vezetek így és elkapnak nincs már az a törvény, hogy eltiltás xy hónap vagy évre hanem helyi bírság van vagy annak a duplája csekken ugye? Vagy ezt az épp ellenőrző rend őre dönti el?

Figyelt kérdés
2019. márc. 16. 21:05
1 2 3
 11/24 anonymousreview60 ***** válasza:
[link] 45.000-90.000 Ft a büntetés.
2019. márc. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Érdekesség: nincs különbség, hogy a másik kabátodban/nadrágodban hagytad otthon a jogsidat, vagy még nem is vizsgáztál le és nincs is jogosítványod. Mindkettő esetén helyszínen elismerve és csekket elfogadva 45000 forint a bírság, vagy hepciáskodva szabálysértési eljárásban 90000 forint.

Nyilvánvaló, hogy akinek semmi gyakorlata nincs, azt azonnal kiszúrnák a forgalomban, de el sem merne indulni.


Izgalmasabb az a kérdés, hogy a rendőr tovább enged a csekk átadása után, vagy lezáratja az autódat/motorkerékpárodat?

2019. márc. 17. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az oktatói kommenteket amik nem a kérdésre válaszoltak. Érdekesek voltak örülök, hogy itt mindenki...


De Nem azért buktam meg vizsgán mert nem tudok vezetni, de ezt hagyjuk is.

Ha akarnak bárkit megbuktatnak jól jön még az a kis pénz a oktató sulinak is a vizsgáztatonak is. De persze ez is csak duma sokak szerint így hagyjuk is.


Lényeg:


11es komment

Én is ezt találtam minden hol ezért is kérdeztem.


12es komment

Így van én is ezt szerettem volna tudni, hogy pénzen kívül mi az esélyes mert régen hallottam az eltiltást, de jó ideje úgy tudom nincs már.

2019. márc. 17. 06:44
 14/24 anonim ***** válasza:

"16. § (1) Az eljárás alá vont személy eltiltható, illetve az e törvényben meghatározott esetben az eljárás alá vont személyt el kell tiltani a járművezetéstől, ha a szabálysértést engedélyhez kötött járművezetés szabályainak megszegésével követte el."

[link]

2019. márc. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonymousreview60 ***** válasza:
Amíg nincs vezetői engedélyed, ne vezess autót! Ennyi. Az orvosodtól is elvárod, hogy papírja legyen, nem csak 1-2 bukással, de amúgy jelesre végezte el az orvosit, csak diplomája nem lenne.
2019. márc. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

hanem miéárt buktál meg?


ha csak nem korrupció van a dologban, akkor azért elég necces ha vki egy ilyen vizgsán megbukik, azt én egyáltalán nem engedmném forgalomba, mármint második vizsgára se, háűt egy vicc na ... még 150 óra gyakorlás, aztán hátha fejléődik vmit ...

2019. márc. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

#14-re:


Mindössze kellene még annak a törvényi helynek a linkje, amelyik előírja "az engedélyhez kötött jármű vezetője NEM rendelkezik járművezetésre jogosító okmánnyal" járművezetéstől való időbeli eltiltását.

Amit még meg sem szerzett.

Vagy megszerzett, de lejárt az érvényessége.

Vagy megszerzett és érvényes, de otthon felejtette.


Előre is köszönöm a segítséged. XD

2019. márc. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
61%
Mégis mi a tökömet számít az, hogy megbuktál a vizsgán? Az se számít, hogy egyáltalán csinálod a jogsit. Jogilag jogosítvány nélküli vezetés, amivel jó alaposan megszopatod magad ha elkapnak és buszozhatsz pár hónapig, bárhogy okoskodsz.
2019. márc. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
68%

"Köszönöm az oktatói kommenteket amik nem a kérdésre válaszoltak."

Mit szeretnél, buzdítsunk jogszabályellenes tevékenységre, hogy aztán minket is bekasztlizzanak, mint felbújtok?


"De Nem azért buktam meg vizsgán mert nem tudok vezetni, de ezt hagyjuk is."

Azért buktál meg, mert nem tudsz közlekedni. Ha nem tudsz a kettő között különbséget tenni, akkor szerintem hagyd az egészet és menj vissza az elméleti oktatásra viccen kívül. Nincs abban semmi szégyen, ha pótórákat vesz az ember elméletből.

2019. márc. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
62%
A jogosítvány megléte meg a vezetni tudás két külön dolog. A vezetési órák arra jók, hogy felkészítsenek a forgalmi vizsgára, ami a valóságtól kicsit távol áll, meg hogy normálisan részt tudj venni a forgalomban. Az igazi tanulás a jogosítvány megszerzése után kezdődik. Úgyhogy érdekes ez a jogsi kérdés, nekem például elsőre azért nem sikerült, mert harmadik javításra sikerült beparkolni. Szerintem nem csak jogsival lehet jól vezetni, mondjuk a táblák ismerete azért nem árt. Egy intelligens ember papír nélkül is jól közlekedik, egy bunkó meg jogsival is paraszt módon. Nem ritka amúgy, hogy valaki 30-40 évet levezet, mire kiderül, hogy sose volt jogsija. De én se ajánlom, elég nagy a kockázat, egyszer megállítanak, aztán tényleg gond lesz belőle.
2019. márc. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!