Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sok biciklis hogy mert a...

Sok biciklis hogy mert a sötétben kivilágítatlanul közlekedni?

Figyelt kérdés

Ma is egy ment a sötétben csoda hogy észre vettem. Se mellény, se lámpa. Rádudálok és még ő mutat be.

Ha elütném nem is ezeket a férgeket, csak szegény kocsit sajnálnám.


2019. márc. 22. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ezt én sem tudom megérteni.

Biztos nincs pénzük egy nyamvadt 500 Ft-os lámpára.

2019. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező: én gyakran biciklizek és egyetértek veled, egyszer már telibe találtam majdnem egy ilyen kivilágítatlan biciklist. Rühellem őket. Ön és közveszélyesek, mert ha én biciklivel beléjük megyek, akkor én is megsérülök rendesen.

Hogy miért mernek a sötétben kivilágítatlanul közlekedni? Erre egyszerű a válasz: nincs közlekedési kultúrájuk. Fogalmuk sincs arról, hogy milyen következménnyel járhat az, amit csinálnak. El kéne takarítani őket az utakról, én támogatnám a kötelező jogosítványt kerékpárosoknak.


Második válaszoló: az 500 forintos lámpa nem sokat ér amúgy. Annál erősebb kell, hogy 150 méterről látható legyen. 150 méterről láthatónak kell lennie a hátsó lámpának egy biciklin. Ez a szabály és logikus is.

2019. márc. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Biciklisként azt mondom, hogy alap dolognak kellene lennie a lámpának, tök sötétben még a láthatóságinak vagy minimum világos ruhának. Legtöbb konfliktusom amúgy is a többi bringással van.


Jártam már úgy, hogy mögöttem jövő autó elé kellett kirántanom a biciklit, mert hirtelen előttem termett szemből egy kivilágítatlan, tök fekete kisebbségi. Szerencsém, hogy a mögöttem jövő autós észnél volt. Ha neki megyek mindketten a kocsi elé esünk.


Vagy kerékpárúton mentem, kivilágítás persze luxus, az útról nem jön fény (zajvédő fal, sövény). Láttam hogy jön szembe egy bringás, hagytam helyet, aztán konkrétan éreztem, hogy végig súrolja a karom egy másik is aki mellette jött, de nem volt kivilágítva, észre sem vettem pedig nekem volt lámpám.


Mondjuk a kivilágítatlan autós meg gyalogos is megér egy misét.

2019. márc. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
A lámpához annyit, hogy sajnos elterjedtek ezek a kínai csoda ledes lámpák, amik olcsóak, cserébe az ég világon semmit nem látni belőlük csak amikor már elütöd őket...
2019. márc. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Tudod ez olyan, mint a cigány vak lova.

Amikor kérdezik:

"Olyan rosszul lát ez a ló, hogy nekimegy a szembejövő autónak?"

"Á, dehogy! Olyan bátor!"

Hát ők is ilyen bátrak. :DDDD

2019. márc. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tegnap este 9-kor én is találkoztam eggyel. Rendben, hogy városon belül, van közvilágítás, de így is nagyjából 30m-ről lehetett csak észrevenni. Világítás se elöl, se hátul, sötét ruházat. Ennyi erővel magára is tetováltathatná, hogy "szervdonor".
2019. márc. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
73%
Mert ilyen a közlekedési kultúra. Ha valaki kerékpárra ülb az nem lesz szabálykövetöbb annál, mint ha más járművel közlekedne -csak éppen jellemzően más szabályokat hagy figyelmen kívül. Egy részük a világításra vonatkozóakat...
2019. márc. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!