Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire veszélyes kézifék...

Mennyire veszélyes kézifék nélkül vezetni?

Figyelt kérdés
Elszállt a kézifék a kocsimban tegnap, és nincs időm már ezen a héten szervizbe vinni. Nagyon kockázatos így vezetni vele? Életemben nem használtam a kéziféket forgalomban, kizárólag kézifékes induláshoz meredek lejtőn.

2019. márc. 28. 07:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
27%
De most őszintén, a forgalomban mikor használja az ember a kéziféket? Parkolásnál nem? Akkor miért lenne kockázatos nélküle vezetni? Próbálj meg sík helyre parkolni, sebességbe rakod, és nem fog elgurulni.
2019. márc. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Veterán vas: ez egy normálisan / rendszeresen karbantartott 18 éves Volvo S40. Van benne kb 350,000 km, de egyébként teljesen rendben van. Mostanában kezdenek benne ilyesmi hibák előjönni, szerintem mert kb 2-3 éve nem mélygarázsban parkolok vele télen. A kézifek nem tudom, miért adta meg magát, ez már a második ilyen eset. Amúgy a kocsi szép, jó állapotú, sajnálom kidobni.
2019. márc. 28. 16:18
 13/16 anonim ***** válasza:
54%
Ne is dobd ki, meg kell javíttatni, gondolom a kézifék bowden szakadt el, nem olyan húzós művelet.
2019. márc. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
61%
A kézifék eredeti nevében benne is van a funkciója: rögzítőfék. Rögzítésre használjuk. Aki forgalomban használja, az legyen szíves már ne lepontozni ezeket a válaszokat és szokjon le a használatáról, mert teljes mértékben igazunk van!
2019. márc. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
62%

Emelkedőn való elindulás necces lehet ha nincs, de általában azt is meg lehet oldani nélküle, ha közepesen ügyes az ember. Parkolásnál legyél észnél, hagyd sebességben a kocsit és a padka felé kormányozd.

Azért minél hamarabb csináltasd meg.

2019. márc. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek (és nem tudom, ki az az idióta, aki lepontozza a válaszokat!! Nem jó vicc!).


Jártam vele most egy pár napot, és midnen rendben volt. :)

2019. ápr. 1. 01:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!