Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Muszáj még a kis ülés a...

Muszáj még a kis ülés a biciklire?

Figyelt kérdés
A fiam idén lesz 5 éves, már nem nagyon szeret ülni a kis ülésben. Van hogy kis útra külön biciklivel megyünk, (sarki kis boltba) de csak a kis járdán tekerhet még. Meg tanult biciklizni is. Volt már rá példa,hogy ülés nélkül mentünk mert az én kerékpárom rossz volt de csak az oviig mentünk, lábát szét tette normálisan ült. A kérdés az hogy lehet már nem furcsa, illetve nem büntetné ének meg? A választ köszönöm előre is
2019. márc. 29. 08:19
1 2
 11/14 Alex Fly ***** válasza:
0%

@10: Miért lenne hülyeség? A gyereket időnként szállítani kell, nem mehet mindenhova a saját lábán...

És mit értesz preventív cél alatt? Mit akarsz megelőzni? Hogy az a gyerek hozzászokjon a kerékpárhoz és később természetes legyen számára ez a közlekedési mód? Ilyen alapon akkor az autóban való gyerekszállítás tiltása sokkal célszerűbb: a 13 éves gyerekek 90%-a el sem tudja képzelni az életét gépkocsi nélkül...

2019. márc. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Alex Fly ***** válasza:
0%
DE hogy ne térjünk el a tárgytól: a KRESZ kerékpárosok által jól ismert 54.§-a pontos választ ad erre a kéedésre is...
2019. ápr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Alex Fly ***** válasza:
0%
Azért aki szerint a hatályos szabályozás ismerete ebben az esetben nem hasznos, az elárulná, mégis mi az, ahol pontosabb választ kap a kérdező a feltett kérdésére?
2019. ápr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Sima vas vázon ülni nem igazán jó, kamaszkoromba sokat jártam vidékre egyik haveromhoz, tó partra gyorsabb volt oda érni bringával, mondta tönkre ment az övé anyjáét használja, nincs másik, egyszerűsíteni szerettük volna mindenképen bringáival, azon a biciklin volt gyerek ülés én oda fel ültem haverom tekert, szerintem semmi rossz nem volt benne hogy ott ültem 15 éves kamasz fiúként, tehát inkább ott mind pl vason, igaz kicsi volt ülés le lógott a lábam.
2022. jan. 25. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!