Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Én magánszemélyként arrébb...

Én magánszemélyként arrébb vontathatom közterületen lévő garázsbejáróm elé állt autóst?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 9. 11:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
74%

A kérdező az embert akarja elvontatni, nem az autót. :-)


Egyébként ha lehet, akkor szólni kellene neki, hátha ért belőle. Persze, ha elérhető, tudni lehet róla kiő stb. Erre persze általában nincs mód.

Jogszabályi változás miatt már alapból nem bírságolni, mert most az van, hogy a tulajdonos engedélyével a kocsibejáró előtt is szabad várakozni. A korábbi rendszerben az egylakásos családi ház tulajdonosa sem állhatott a saját kapuja előtt, őt magát is megbüntethették.

Most nem kérdezi végig senki a tulajdonosokat, hogy engedéllyel állnak a bejáróban, esetleg saját autó, vagy útban lévő. Csak akkor intézkednek, ha ezt kérik tőlük.

2019. ápr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
73%
Amit nem látnak, az nem fáj, de első körben talán jobb a békés megbeszélés. De ha többször is előfordul, akkor én rászabadítanám a rendőrséget.
2019. ápr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Valaki itt emlegette a behúzott kéziféket. Az nem akadály, minden csak vontatókötél és erő kérdése.


Aki meg azt írta, hogy semmilyen szabályt nem sért, az egy barom. A KRESZ elég egyértelműen fogalmaz:


41. § (1) A 40. § rendelkezéseit értelemszerűen alkalmazni kell a várakozásra is.

(2) Tilos várakozni [a 40. § (5) bekezdésében említetteken túlmenően]:


c) ahol a jármű az útmenti ingatlanra való behajtást vagy az onnan történő kihajtást - az ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájárulása nélkül - akadályozza.

2019. ápr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

„Aki meg azt írta, hogy semmilyen szabályt nem sért, az egy barom.”


Az én voltam, s nem barom vagyok, hanem csipkelődtem. A kérdező betű szerint autóst akar elvontatni nem autót. (Tudom, autóra gondolt). Azért írtam, hogy az autós (ember) állhat ott, semmi nem tiltja.

2019. ápr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!