Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Milyen költségei vannak egy...

Milyen költségei vannak egy 3,5t felett össztömegű tehergépkocsinak, ha magánszemélyként (őstermelő), saját célra üzemeltetem?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. adókra, útdíjra stb. Nem akarok vele fuvart vállalni csak saját terményt szállítani.
2018. jan. 22. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha magán célra használod, akkor pont, mint a személyautók.

Értelem szerűen a magasabb kategóriákkal számolva.

Súlyadó, kötelező, vizsga

És persze jogsi!

2018. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Érdemes rá M rendszámot kiváltani
2018. jan. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Természetesen az egyes baromságot írt. Például vezetned kell menetlevelet, nem használhatsz egyes utakat, ez plusz költség.
2018. jan. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Például vezetned kell menetlevelet"

Mértis? NEM fuvarozó.

2018. jan. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos tévedsz. Minden teherautónak besorolt gépkocsinak kell vezetni menetlevelet, még egy bedeszkázott hátsó ablakú Peugeot 206-nak is. Nekem Opel Combóm volt, a saját boltomba hordtam vele árut és a rendőrök előszeretettel rugóztak a kérdésen. Azóta nem tudom változott-e a a jog, de nem hiszem, hogy a magyar hatóság enyhítette volna ezt. A kérdező nézzen utána.
2018. jan. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!