Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a gyalogos az út bal...

Ha a gyalogos az út bal oldalán lép zebrára, akkor nekem meg kell állnom, ha anélkül is simán elmegyünk "egymás mellett"?

Figyelt kérdés
Pár hete történt velem, hogy 50-nel mehettem lakóterületen, és láttam, hogy a gyalogos rálép a zebrára amikor kábé 20-25-30 méterre lehettem a zebrától. Meg tudtam volna állni nagyobb fékezéssel, de láttam, hogy nem lesz gond, mivel elég széles volt az út ott. Csak elgondolkodtam, hogy mi lett volna a helyes KRESZ alapján...
2019. ápr. 13. 01:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
80%
Jogszabály ide vagy oda, forgalmi vizsgán például nagyon csúnyán megbuktatnak , ha átmész egy olyan gyalogos előtt, aki már lelépett a zebrára, hiába értél át zavarás nélkül.
2019. ápr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Andizsuzsi ***** válasza:
52%

" a közlekedés más résztvevőjét megijeszti"


Azért maradjunk annyiban, hogyha én lelépek a zebrára, mert azt látom, hogy az érkező autó bőven féktávon kívül van, aztán azt tapasztalom, hogy lassítás nélkül keresztülzúg előttem olyan sebességgel, amiből csak komoly fékezéssel tudna megállni, az kimeríti a fenti passzust. Ha azt látom, hogy lassít és úgy megy el előttem, hogy figyel rám közben, az ok.

2019. ápr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Jogszabály ide vagy oda, forgalmi vizsgán például nagyon csúnyán megbuktatnak , ha átmész egy olyan gyalogos előtt, aki már lelépett a zebrára, hiába értél át zavarás nélkül."

Forgalmin nem a zavarás miatt buktatnak meg, hanem mert:

1.) Nem megfelelő sebességgel közelítetted meg a zebrát (különben meg tudtál volna állni).

2.) Megtéveszted a mögötted a haladót, mert ő azt hiheti, hogy mivel átmentél, ezért nincs senki a zebrán. Igen ám, de ha mégis van ott valaki, akkor lehet, hogy ő már elüti.

2019. ápr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó válaszoló, valóban lehet ez is a háttérben, de nem feltétlenül. Ha tegyük fel, lámpás kereszteződésnél állsz a jobbra kanyarodó sávban, egyszerre kapsz zöldet a gyalogosokkal, akik a te utadat keresztezik, hiába, hogy mondjuk az út túloldaláról indul a gyalogos a 20 méteres zebrán, simán átférnél biztonságosan (nyilván meg is tudnál állni, mögötted lévőt se téveszted meg, bár egyébként nem a te felelősséged, hogy ő milyen döntést hoz, ugyanaz a szabály rá is vonatkozik, meg kell tudni állnia), és át is mész, ne félj, a következő lehetséges helyen lehet helyet cserélni az oktatóval.
2019. ápr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!