Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sebesség határok betartása...

Sebesség határok betartása végett kb. mindenki leelőz. Ki milyen sebességgel közlekedik akkor?

Figyelt kérdés

Egy éves a jogsim, de "még mindig" szabály követő vagyok (az is maradok minden esetre), szóval lakott területen belül tartom az 50, kívül 90 km/H sebességget (persze kivéve ahol magasabb/alacsonyabb seb.határ)

Ahol lehet megyek, élesebb kanyarokban lassan vagyok persze, utána gyorulok vissza stb, próbálok a helyzetnek (időjárás, út minősége,élesebb kanyarok) megfelelően menni.

Nem is ezzel van a bajom, hanem kb. MINDEN autós lehagy olyan helyen, ahol tud, leggyakrabban persze egyenes, belátható úton .

És én érzem magam szarul, szégyenletesnek, mikor ott "döcögök" 90 km/h-val például. Néha már annyian teszik meg, hogy sírni tudnék a szégyentől (fiatal lány vagyok, szóval igen, lehet szidni, hogy a nők és a vezetés). De városban is simán előznek, ha úgy van.

Alig találkozok szabályos autossal a tanuló vezetőkön kívül.

( A másik végletet ne keverjük ide, mikor megy 60-al valaki, az tényleg idegesítő nekem is)


2019. ápr. 21. 20:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
28%
Ha MINDEN autós lehagy, akkor jóval a sebességhatár alatt közlekedsz, úgyhogy ne rinyálj.
2019. ápr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem nem túlzás ha azt mondom, az öregeken kívül kb mindenki aki nem félős vagy már magabiztos, az 40-nél engedi 50-55el is.

Friss jogsival én is tartottam, a határokat hogy legalább miattam ne legyen baj ha van valami, mégis városban is látta a barom hogy nem tudok így se úgyse haladni mégis türelmetlenkedett a seggembe tövig beragadva, a tükörben meg látom hogy vágja a fejeket ráadásul nő létére... az ilyet vágnám szájon ha nem büntetnék.... Ez autósként fordult elő még a kezdetekkor.


Amikor meg lett nagy motorra is kategóriám, ott meg már arra kellett figyelnem nehogy rendőrrel találkozzak amiért 40 helyett 60-al gurulok. Robogóval még tartható a városi tempó, de 200 lóerővel, én kerülgetek másokat. Talán mondhatom azt is hogy a rendes motoros aki dinamikusan vezet dugóban is, ránk kevésbé vonatkozik az ami az autósra.

2019. ápr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
85%

Egyrészt nem hagy le mindenki, a többség hasonló sebességgel megy mint te (80-100 körül mondjuk lakott területen kívül), de ezekkel nem találkozol, mert nem éritek utol egymást...

Egyébként pedig, ha te óra szerint 90-nel mész és megelőznek, ott legalább 110-zel kell menni, hogy értelmes idő alatt be lehessen fejezni az előzést

2019. ápr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
20%
A forgalom ritmusát kell felvenni, nem az 50-et meg a 90-et betartani. Baleset nem attól lesz, ha 55-el vagy 60-al mész olyan helyen, ami belátható és csak mész egyenesen, hanem attól, hogy nem figyelsz. Én is lány vagyok, 17 évesen már megcsináltam a jogsit, de engem sosem előzgettek
2019. ápr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%

Én általában tartom a +10%-ot (tehát lakott területen kb. 55, azon kívül kb. 99 km/h sebességet), de maximum 15-tel lépem túl (az a tűréshatár, afelett már nem csak helyszíni bírság van, ha elkapnak.)


Ezzel ritkán előznek meg, az a 10%, amelyik nem tart be semmit, akkor is csak azért is megelőzne, ha gyorsabban mennék.

2019. ápr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
49%
Nekem a Nissan és a suzuki is csal 10km/órát. Tehát ha 80-nal megyek GPS szerint csak 70 km. Így általában 10km - errel többel megyek mint a megengedett sebesség. Bár 50 alatt kevesebbet csal az óra.
2019. ápr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
90%

Óra szerint 105-nél is előznek sokan, pedig 108-tól már megy a csekk. 1 km/h-t csal az órám, be lett mérve hitelesített eszközzel.

De én sem értem őket. Ma is volt olyan hogy megyek a saját tempómmal lakott területen kívül, majd 70-es és 50-es korlát, és egy fehér, sötétített ablakos furgon áll az út szélén. Én betartottam (motorfékkel szépen a határon belülre lassítva, nem satufékkel mer' rendőr), erre 4 autó megelőzött. Messziről látható hogy ott áll az autó az út szélén, de ettől sem riadnak vissza hanem nyomják 100 feletti tempóval. És kb. 100 méter után beértem őket mert feloldották a korlátozást.

Nem éri meg kockáztatni a csekket (szerintem), de sajnos sok az idegbeteg ki ha én nem ember az utakon.

2019. ápr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
38%

Az autók sebességmérője általában kb. 3-10 km/h-val többet mutat.

Tehát könnyen lehet, hogy amikor neked 90-et mutat, akkor valójában csak 80-nal mész. Ha feltételezzük, hogy 20-30 km/h-s különbséggel előznek, akkor kb. 100-110-zel előznek. Egyébként ilyenkor én is megelőznélek, mondjuk 110-zel, aztán szépen visszalassítanék 90-re.


"Ahol lehet megyek, élesebb kanyarokban lassan vagyok persze, utána gyorulok vissza stb, próbálok a helyzetnek (időjárás, út minősége,élesebb kanyarok) megfelelően menni."

Mondjuk ettől hülyét kapok. Amikor a kanyarba random belefékezgettek, aztán az egyenesben, ahol lehetne előzni, ott meg nyomjátok neki, mint süket a csengőt, nehogy véletlenül meg lehessen előzni.


"És én érzem magam szarul, szégyenletesnek, mikor ott "döcögök" 90 km/h-val például. Néha már annyian teszik meg, hogy sírni tudnék a szégyentől"

De miért érzed magad szarul, ha megelőznek? Nekem is volt olyan, hogy lassan mentem, mert törékeny cuccokat szállítottam, vagy csak épp nagyon ráértem és mindenki megelőzött. Egyáltalán nem szégyen, sőt még segítem is ilyenkor az előzést, akár lassítással, jobbra indexeléssel.


"De városban is simán előznek, ha úgy van."

Nem tilos városban előzni.

2019. ápr. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
63%
Én is GPS-en nézem a sebességemet, és az alapján tartom a 100-105 km/h közti sebességet (ennyiért ritkán büntetnek, a VÉDA pedig eleve +15 km/h fölötti sebesség túllépésre van beállítva), plusz a km órák is többet mutatnak, úgyhogy te amikor az órád szerint 90-nel mész, akkor valójában csak 84-el döcögsz, ezért van az, hogy a többi autós 20-szal többel megy nálad. Pár év múlva már te is így fogod csinálni.
2019. ápr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
37%
Amikor megvettem a Seatom mentem szépen ötvennel, zavart, hogy sokan feltorlódtak mögöttem, gyorsan előkaptan a mobilom, bekapcsoltam a gps-t (igen, vezetés közben, jöhet a piros pacsi) és néztem, tényleges sebesség 39.. ej mondom, hő, ez wgy Kis Polszki km óra.. azóta gps szerint megyek. Gyári kerekek, 4 jeladó sem segített, marad wz a drasztikus helyzet. Közlekedj Te is gps szerint.
2019. ápr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!