Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sebesség határok betartása...

Sebesség határok betartása végett kb. mindenki leelőz. Ki milyen sebességgel közlekedik akkor?

Figyelt kérdés

Egy éves a jogsim, de "még mindig" szabály követő vagyok (az is maradok minden esetre), szóval lakott területen belül tartom az 50, kívül 90 km/H sebességget (persze kivéve ahol magasabb/alacsonyabb seb.határ)

Ahol lehet megyek, élesebb kanyarokban lassan vagyok persze, utána gyorulok vissza stb, próbálok a helyzetnek (időjárás, út minősége,élesebb kanyarok) megfelelően menni.

Nem is ezzel van a bajom, hanem kb. MINDEN autós lehagy olyan helyen, ahol tud, leggyakrabban persze egyenes, belátható úton .

És én érzem magam szarul, szégyenletesnek, mikor ott "döcögök" 90 km/h-val például. Néha már annyian teszik meg, hogy sírni tudnék a szégyentől (fiatal lány vagyok, szóval igen, lehet szidni, hogy a nők és a vezetés). De városban is simán előznek, ha úgy van.

Alig találkozok szabályos autossal a tanuló vezetőkön kívül.

( A másik végletet ne keverjük ide, mikor megy 60-al valaki, az tényleg idegesítő nekem is)


2019. ápr. 21. 20:58
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
14%

"Ne legyél már id.ióta. Abba senki sem halt bele, hogy 50 helyett 60-al ment"

Ezt mondd el a bácsinak itt két házzal lejjebb, akinek a feleségét tavaly gázolták halálra a zebrán. A szakértő szerint ha csak két méterrel lett volna rövidebb a gázoló fékútja, nem hajt át a nénin, aki valószínűleg magát a gázolást túlélte volna, de az Audi súlyát már nem bírta. 60-nal haladt. Felfüggesztettet kapott, de még az ellen is fellebbezett.

2019. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó: gyalog is szoktam közlekedni, el nem bírom képzelni, hogy lehet valakit elütni a zebrán. Szét kéne nézni. Ha látom, hogy jön az autó, akkor NEM LÉPEK LE! Ezek a balesetek nem CSAK az autós hibájából történnek, csak könnyű ráhőzni, mivel ő ment többel. De a gyalogos volt a főkolompos, mivel ő lép le az útra, mikor jön az autó (igen, elsőbsége van bla bla, de könyörgöm, ha én tudok várni 1-2 percet, míg megvárom, amíg elmennek az autók, akkor más is tud)
2019. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
31%

Megadjam a bácsi telefonszámát? Biztos szívesen elbeszélgetne erről veled. Főleg, miután egyértelműen az autóst hozták ki hibásnak, aki hatvannal(!) közelítette meg a zebrát.

Kb. ugyanolyan hülyegyerek, mint te lehetsz. Addig ő sem tudta elképzelni, hogy nem fogja időben észrevenni a gyalogost A KIBSZOTT ZEBRA KÖZEPÉN. Nem, nem a legszélén, nem épp lelépett. A kellős közepén csapta el majd hajtott át rajta.

2019. ápr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
44%
Ha 50-el megy, akkor is áthajt rajta. Hogy jön ez ide? Egyértelmű, hogy nem azért ütötte el, mert 50 helyett 60-al ment, minek ezt a példát idehozni? Más embert miért nem ütnek el? Mert szétnéz. Ha a közepén van és látja, hogy oldalt jön egy autó, akkor megszaporázza a lépteit. ENNYI. Ha mindenki így tenne, senkit sem ütnének el. De a sok barom meglátja a zebrát és már megy is át rajta, azt hiszi, hogy vmi spirituális erő ott megvédi. Hát nem.
2019. ápr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%
Kössz annak az idiótának, aki lepontozott. Nem abba hal bele baz*meg, hanem abba, hogy nem tartjátok be a retkes szabályokat B+. Nézel te híreket?
2019. ápr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
56%
15:58 Igen nézek, a gyalogosok valóban nem tartják be a előírt és íratlan szabályokat. Ha káromkodsz is ez lesz az igazság, felesleges itt hisztizned, mint egy óvodás
2019. ápr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
51%
Általában mindenki rárak +10%-ot vagy még egy kicsivel többet, mert azért még nem büntet a traffipax. Szóval 50 km/h helyett az 55 még bőven jó.
2019. ápr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
61%
Ja a másik, ami a kommentek olvasgatása közben jutott eszembe: Ha régi autód van, akkor tapasztalatból mondom, hogy a baromja akkor is meg fog előzni, ha 50 helyett 70-el mész, mert egyesek szemét csípi a régi autók látványa (nem tudok rá jobb magyarázatot adni). De nézd a jó oldalát: Legalább nem lesz mögötted senki, aki beléd tudna hajtani.
2019. ápr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
23%
Ennek nincs köze a régi autókhoz. Megyek a saját tempómmal, és ha utolérek valakit, akkor megelőzöm. Tehát nem fogok azért lelassítani, hogy kísérgessek valakit kilométereken át, még akkor se, ha egy órája hozta ki a szalonból.
2019. ápr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Andizsuzsi ***** válasza:
49%

"De a gyalogos volt a főkolompos"


Nem, de ezt neked úgyis hiába bizonygatnánk. KRESZ 43. p.

2019. ápr. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!