Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sebesség határok betartása...

Sebesség határok betartása végett kb. mindenki leelőz. Ki milyen sebességgel közlekedik akkor?

Figyelt kérdés

Egy éves a jogsim, de "még mindig" szabály követő vagyok (az is maradok minden esetre), szóval lakott területen belül tartom az 50, kívül 90 km/H sebességget (persze kivéve ahol magasabb/alacsonyabb seb.határ)

Ahol lehet megyek, élesebb kanyarokban lassan vagyok persze, utána gyorulok vissza stb, próbálok a helyzetnek (időjárás, út minősége,élesebb kanyarok) megfelelően menni.

Nem is ezzel van a bajom, hanem kb. MINDEN autós lehagy olyan helyen, ahol tud, leggyakrabban persze egyenes, belátható úton .

És én érzem magam szarul, szégyenletesnek, mikor ott "döcögök" 90 km/h-val például. Néha már annyian teszik meg, hogy sírni tudnék a szégyentől (fiatal lány vagyok, szóval igen, lehet szidni, hogy a nők és a vezetés). De városban is simán előznek, ha úgy van.

Alig találkozok szabályos autossal a tanuló vezetőkön kívül.

( A másik végletet ne keverjük ide, mikor megy 60-al valaki, az tényleg idegesítő nekem is)


2019. ápr. 21. 20:58
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
46%
Hát istenem, akkor pontozzatok le! Futárként dolgozom és elmondom, hogy nagyon ritka az, amikor valaki tényleg tartja az 50 km/h-t. Ez akkor is úgy lesz, ha 0%-ra döngöltök le.
2019. ápr. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
18%
Andizsuzsi Nyilván, mivel írtam, hogy a gyalogos nagy része id.ióta, nem tudja a kreszt, csak annyit belőle, hogy ha zebrát lát, átmehet. Át is megy, nem zavarja, hogy jönnek az autók folyamatosan. GOndolom te is csak ennyit tudsz a kreszből
2019. ápr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 Andizsuzsi ***** válasza:
63%

Rosszul gondolod.

Viszont pont azért, mert a gyalogosok jó része nem ismeri, kell a zebrát fokozott körültekintéssel megközelíteni, hogy akkor is meg tudj állni, ha a zombi gyalogos eléd lép.

És pont azért, mert ismerem, ha látom, hogy az autó féktávon kívül van, akkor elindulok a zebrán, mert meg tud és meg kell állnia. Ez van. Ahol folyamatos a forgalom, ott a gyalogosnak a túlsó oldalra kellene születnie, mert időnként órákig állhatna a zebra szélén, mire egy autósnak eszébe jut, hogy át kellene engedni.

Tudom én, hogy a futárnak minden másodperc drága, de egyrészt ez a gyalogost nem érdekli, másrészt lehet, hogy ő is időre siet valahova. Ha nem tartod be a szabályokat, akkor legalább ne háborogj, ha ez szóba kerül.

2019. ápr. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!