Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Be köthetem előre a gyereket?

Be köthetem előre a gyereket?

Figyelt kérdés
Gyerekülést ami nem dönthető köthetem előre? Kettesbe utaznak 2.5 éves lányommal és ha lehet magam mellé raknám! Köszi!

2019. máj. 3. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem!!!
2019. máj. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Amúgy szülő létedre mi ez az idióta felhasználónév? 😶😣
2019. máj. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Csak akkor kötheted az anyósülésre, ha ott nincs légzsák, vagy ha ki van kapcsolva. És csakis menetiránnyal ellentétesen, tehát a menetiránynak háttal.
2019. máj. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Bekötheted. A lényeg, hogy 3 év alatt csak gyermekbiztonsági rendszerben (gyerekülésben) szállíthatod, de azt nem írja elő a KRESZ, hogy csak hátra tehetsz gyerekülést. Annyit mond, hogy menetiránnyal háttal (bébihordozóban) csak akkor teheted előre, ha ki van kapcsolva a légzsák. De menetirány szerinti gyerekülést beteheted az anyósülésre.


KRESZ 48.$ (7) "A gépkocsiban vagy a mopedautóban - a 150 cm-nél alacsonyabb gyermek csak a testméretéhez és testsúlyához igazodó kialakítású gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermekbiztonsági rendszert a jármű e célra gyárilag kialakított rögzítési pontjaihoz, vagy az üléshez tartozó biztonsági övhöz kell a gyártója által megadott szerelési információknak megfelelően rögzíteni. A jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban a jármű első üléséhez a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell."

2019. máj. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Bekötheted menetiránynak megfelelően is.

Én is legtöbbször így megyek a fiammal.

Ha van légzsák, akkor is bekötheted.


Az a kikötés, hogy ha HÁTTAL kötöd be, akkor nem szabad légzsáknak működnie.



Ez a baj, hogy a szövegértéssel gondok vannak, és a törvényt nem mindenki érti, úgy meg betartani is nehéz.

2019. máj. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hogy miért ez a felhasználó nevem? Mert amikor regisztráltam még nem volt gyermekem! :) Nem mintha kötelességgem volna felelni 😂
2019. máj. 8. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!