Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem pofátlanság az elfogyó...

Nem pofátlanság az elfogyó sávból az elé besorolni aki előtted ment?

Figyelt kérdés

Tegnap kétszer is volt,hogy az elfogyó sávban mentem, és akik előttem voltak azok a sáv vége előtt úgy 10-15 méterre besoroltak az amúgy araszoló sorba.

Bár én szeretek végigmenni a sávon (ha már azért van) de tekintve, hogy nem nagy távot nyertem volna ha végigmegyek én is a sáv vége előtt 15 méterrel kiraktam az indexet és besoroltam.Főleg azért mert csak az elé tudtam volna bemenni aki előttem sorolt be.

Viszont aki mögöttem jött az végigment még azon a 10-15 méteren, és végeredményben megpróbált elém besorolni.

Tudom, hogy ezen sokan hőbörögni fognak, de én nem engedtem be magam elé ezeket.

Nem értem az elvét, úgyhogy ha tévedek kérlek világosítsatok fel, de ez tolakodás/pofátlanság.

A kettőből az egyik fel is volt háborodva, de ne nézzük már hülyének egymást, ha mögöttem jött és csak annyit nyer, hogy engem megelőz akkor az nem pofátlanság?Mert én sem kenyérért állok abban a sorban.

Igen, végig kell menni a sávon, és nem történik ilyen, de ha egyszer olyan a szituáció akkor muszáj alkalmazkodni.

Így a mögöttem lévő vele meg velem együtt 2 autót enged be, és ha mindenki 2 autót enged be akkor az elfogyó sáv fog haladni, és az már nem cipzár elv,hogy kettesével engedjük be azokat akik onnét jönnek.

Szerintem.

Lehet, hogy nincs igazam, ezt is elfogadom, de a tapló, "kiélem magam" kaliberű válaszokat lepontozom és jelentem a moderátoroknak ha olyan.

Kulturáltan vitassuk meg a kérdést, ami nem azt jelenti,hogy csak nekem lehet igazam.

Köszönöm!


2019. máj. 24. 05:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Ezen én is filóztam múltkor, arra jutottam, hogy helyzet függő, ha furgont vagy autóalkatérsz kiszállítót látok azt beengedem, mert az úgy is megy mint a meszes, nem kell engem megelőzni, kvázi tudom , hogy úgy is meg fog előzni, beengedem..


Amúgy meg , ki nem csinált olyat, hogy ismerte a terepet, torlódás mellett végig suhant majd a végén nagy fékkel megállt, mintha nem ismerné a helyzetet ,majd közel állva a sor elején lévő autóshoz, rá kényszerítette ,hogy engedje be. (amikor vizsgáztam targoncából és siettem haza meg vissza mert fontos okmányt otthon hagytam, így tettem)

2019. máj. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%

Alapvetően a cipzárelv a leghatékonyabb, de ezt mindenképp érdemes a sáv végén alkalmazni és nem pedig 15 meterrel előtte, mert annyival is rövidebb a visszatorlasztó hatás - ami ugye kihat a már mögötted hagyott csomópontokra. És igazán komoly dugóban szerintem kár azt számolgatni, ki mennyit nyert hozzád képest egy ilyen megmozdulással.


Kedvenc ilyen helyem a Tisza Istvan tér Budapesten, ahol az egyik befelé tartó sáv buszsávvá változik. Rengetegen vannak, akik nem a sáv végén kéredzkednek be és azon a két autónyi helyen múlik; hogy blokkolódik-e a szintén forgalmas Róna utca vagy hogy be tud-e állni a busz az öbölbe, ahol várják már úgy ötvenen.

2019. máj. 24. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Fehérváron egyik körforgalomnál van mindig ez, a kedvencem mikor araszolgatunk a sorban, közben látom mellettünk megy el pár kocsi, aztán pár perccel később ahol elfogy a sáv ott állnak, próbálják bedugni a kocsi orrát.

Ilyenkor általában attól függ, aki csak kiteszi az indexet van hogy beengedek, de a bunkóbb félét mikor látom előre, hogy a kocsi orrát próbálja benyomni azokat nem, inkább tapadok az előttem állóhoz, de az iylen direkt számító autósokat nem csípem.

2019. máj. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%
Ha normális lenne a közlekedési morál, akkor a sáv végén zipzár elv szerint sorolna be mindenki, de nem az. Szóval van három típus, aki már sokkal-sokkal előbb besorol, ezért a belsőben a torlódás még hosszabb lesz. Lesznek a bizonytalanok, mint te, akik középtájon totyorognak, míg valaki be nem engedi őket és lesznek a parasztok, akik a sáv végén, a bóját súrolva, f csíkozott területen fél kerékkel még plusz egy autó elé tolják be agresszíven a kocsi orrát
2019. máj. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18%

Az emberi jellem a közlekedésben is megmutatkozik, aki neveletlen tapló az életben is, a közlekedésben se viselkedik másként.

És mintha egyre többen lennének.

Villogok az elém kifordulni szándékozóra, hogy tessék, menjél, szép lassan, bambán kifordul, de se egy kézintés, elakadásjelző, semmi...hogy köszönöm.

Egyszerűen beszrás, mekkora faék emberek vannak.

2019. máj. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

"Nem értem az elvét, úgyhogy ha tévedek kérlek világosítsatok fel, de ez tolakodás/pofátlanság."

Nincs itt semmi pofátlanság, csak az emberi butaság / értetlenség / éretlenség.

Alapból végig kell menni, és a végén cippzározni, de nyilván ha öt méterrel korábban már ott a hely, nem kell kivinni a végéig. Nem ezzel van a baj, hanem az emberi reakciókkal.

Én Németországban élek, és csak itt a környékemen több olyan út is van, ami a lámpa után 150-200 méterrel lesz kétsávosból egysávos. Magyar szemmel hihetetlen, ami ott zajlik: nincs dudálás, anyázás, értetlenkedés, és - figyelj -: köszöngetés meg integetés sem.

Itt egyszerűen természetes, hogy be kell sorolni, és be kell engedni. Senki nem kap infarktust, ha ketten jönnek be elé, és senki nem kezd nyálfröcsögve anyázni, ha valaki nem engedte be. Majd a következő be fogja. Működik, gördülékenyen, és senki nem fogja fel jótettként azt, ha beengedik, ahogy pofátlanságképp sem, ha végigmész a belsőn.

Sőt.

A német relatíve lassan, nyugodtan vezet. Sokszor látni, hogy a külsőben áll 5-6 autó, a belső, elfogyó pedig üres. És ha beállok az elfogyóba, senki nem kezd anyázni, sőt, ha kényelmesen indulok el és nem én leszek a sor elején, még indexelni sem érek rá elkezdeni, már nyílik a sor, hogy beférjek.

Senki nem érzi megalázónak, ha be kell engedni valakit. Nem leszel attól kevesebb, nem leszel attól alsóbbrendű.

2019. máj. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Lesznek a bizonytalanok, mint te, akik középtájon totyorognak, míg valaki be nem engedi őket"


Ezen jót nevettem, de a többi válasz értelmes volt (többnyire) nekik köszönöm!

2019. máj. 24. 17:08
 8/17 dirtboy ***** válasza:
28%

Ilyen helyzet a közelemben a 37esen szokott lenni a felsőzsolca-arnóti körforgónál.

egyértelmű hogy várni kell nem véletlen áll egy csomó autó, kamion a szélső sávban még a belső üres.

de sok majom van aki felsőbbrendűnek hiszi magát és megakarja előzni a sort.

én általában ilyenkor beállok középre hogy ne tudjon elmenni egyik sávon sem,szépen araszolgasson utánam.

de láttam már másokat is akik ugyan így tettek.

2019. máj. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

Tehát te vagy a paraszt.

Ha a kezdettől fogva mindenki parallel használná mindkét sávot, ahogy az elő van írva, majd haladnátok egy innen egy onnan, akkor lehetne haladni, mindenki nyugodt és boldog lenne.

Ehelyett te, a felsőbbrendű, kitalálod, hogy csak a külső legyen használva, és aki nem ismeri a te gondolataidat, azt meg még fel is tartod.

Remélem, majd szembetalálkozol egy hasonlóan gondolkodó török kamionossal, akinek meggyőződése, hogy neki a záróvonalon kell haladnia - veled szemben.

2019. máj. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9-es


Nem tudom ez kinek, szól, de ha nekem olvasd el még egyszer, vagy kétszer a kérdést.

2019. máj. 24. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!