Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabályos úgy egy útfelújítás,...

Szabályos úgy egy útfelújítás, hogy az út egyik felét korlát nélkül 1,5 méter mélyen kiszedték és a csatornák lyukai is szabadon vannak?

Figyelt kérdés
Felújítják a XVI. kerületi Bökényföldi utat. A fél útpályát lezárták, az út egyik felét a felezővonaltól kb. másfél méter mélyen kiszedték. Az autók mellett tehát pár centire egy jó mély gödör van, mindenféle korlát nélkül. Emellett csinálják a csatornát is, azoknak a gyűrűi is bent vannak, persze fedetlenül, bárki beleeshet. A mellékutcákból kikanyarodó autóknak elég ügyesen kell kifordulniuk, hogy ne essenek bele a gödörbe. Biciklist kerülni esélytelen, vagy legalábbis hatalmas lélekjelenlétet kíván. Félelmetes látvány az egész. Nem értem, hogy ezt így lehet. Nem kell korlát egy ilyen munkagödör mellé? Nem kellene a csatornaaknákat lefedni? Egyáltalán milyen szabályok vonatkoznak az ilyen útépítésre?
2019. jún. 18. 19:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Nemhogy örülnél az útfelújításnak... Természetesen ki kellene bójázniuk vagy kerítéssel elzárni a veszélyes gödröket, de ha felezővonalig ki van szedve, akkor a bójáktól el sem tudnának haladni ott az autók, tehát akkor az egész utcát kellene elől lezárni. Az jobb lenne?
2019. jún. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%
1-es, azért ennyire ne helyezzük már a kényelmet a biztonság elé. Teljesen nyilvánvaló, hogy minimum bójával, de inkább korláttal el kellene zárni a munkaterületet úgy a közlekedők, mint a munkát végzők biztonsága érdekében. Ha ehhez teljes útzàrra van szükség, akkor igen, zárjàk le az egész utat. Biztonsági kérdésekben ne kössünk ilyen durva kompromisszumot.
2019. jún. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Naponta járok ott. Az az 1,5 méter valójában nem több 30 centiméternél. Az út keskeny, nincs hova tenni korlátot.

62 évem alatt soha nem is láttam körbekerített útfelújítást.

Durva terelések vannak, még hónapokig tartani fog, mert két hosszú úton is dolgoznak. Nem ráaszfaltoznak a kátyú hátán kátyú útra, hanem visszabontanak mindent, új aljzat épül, új buszmegállók, körforgalom, kerékpárutak és vasúti felüljárók.

Az utat nem lehet teljesen lezárni, ez az egyirányú forgalom lehet csak a megoldás.

A járda felőli oldalon végig vannak kirakott oszlopok és fehér-piros terelő lécek.

Ebbe az extrém mély gödörbe ki esne bele? Az út kivilágított.

Az út felezővonalánál meg mit keresne gyalogos?

2019. jún. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Azoknak, akik a helyet nem ismerik, illetve nem tudják, miképpen néz ki a felújítás:

[link]


[link]


[link]

2019. jún. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%
2.! Nem lehet megoldani a teljes útlezárást.
2019. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
44%
#2: Szerintem te nem látsz ebbe bele, mert akkor nem írnál ilyeneket. Feltételezhetően azért nem zárták le az utcát, mert arra nem kaptak engedélyt a megrendelőtől. Gondolom az szerepelt a szerződésben, hogy féloldalon biztosítaniuk kell az átjárást a munkálatok idején, márpedig ha odateszik a bójákat, ketreceket, akkor nem tudtak volna elmenni mellette az autók (feltételezem, mert nem ismerem a helyszínt, de ez a logikus következtetés). Egyébként ha tényleg mély gödör van ott, akkor meg eleve nem lehet oda ketrecet tenni a munkálatok ideje alatt (utána viszont kötelező lenne), mert ha valaki véletlenül belöki, akkor az egyenesen ráesik a munkásra.
2019. jún. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Bocs, utólag látom, hogy valaki tett be képeket a helyszínről. :) Így viszont már duplán nem értem a kérdező problémáját, mert a képeken igenis ki van bójázva és konkrétan 2 sávon is lehet közlekedni mellette... Én azt hittem, hogy egy szűk "falusi" szélességű útszakaszról beszélünk.
2019. jún. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

[link]

A térkép azt mutatja, hogy jelenleg hol folyik a munka, gyalogos útvonaltervezéssel oldottam meg, de ez nem lényeges.

Itt van egyirányú közlekedés.

Rendesen jelentős buszforgalom, kamionos forgalom és személyautó közlekedés van.

Ha itt végeznek, akkor folytatódik mindkét út felújítása a kimaradt részeken, egy új út is épül és egy időben vasúti felüljáró. Mindennek egyszerre kell elkészülnie.

A Mátyásföldön belüli (ha jól számoltam 4) megállót a városból kifelé csak jelentős kerülővel lehet tömegközlekedéssel elérni, egy átszállással.

Nem lenne megoldás a teljes zárás sem.

Csatornáznak, kommunikációs kábeleket fektetnek, vízelvezető árkokat építenek és kerékpárutat.

Az építkezés kielégítően biztosított.

Ahogyan a képeken is látszik, amit lehet megtesznek.

Mielőtt a kérdező szóváteszi: Igen, a képek nem ott készültek, ahol az út már házak között halad, hanem ez után. De nem találtam mást, különbség nincs.


Erre is nyomkodhatja a pirost, aki eddig megtette. Látom, az nagyon megy.

2019. jún. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
#3-as leírta, én is kb 30cm-es szintkülönbséggel találkoztam, 4 napja jártam arra. Már sötétedett, akkor mentem arra, egyáltalán nem volt számomra félelmetes. Nem értem, mi értelme ekkora túlzásokba esni, kedves kérdező...
2019. jún. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%
Rengeteg ipari terület van arra, többek között a gyógyszergyár is (az már gyakorlatilag a Cinkotai útnál). Nem lehet megoldani a teljes útzárat, nem túlzás, talán több ezer embert zárnának el a munkahelyüktől, főleg, ha a busz sem tudna ott közlekedni. Ideje volt már ennek az útfelújításnak, egyirányúsítással megoldották, ennyi.
2019. jún. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!