Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabályos úgy egy útfelújítás,...

Szabályos úgy egy útfelújítás, hogy az út egyik felét korlát nélkül 1,5 méter mélyen kiszedték és a csatornák lyukai is szabadon vannak?

Figyelt kérdés
Felújítják a XVI. kerületi Bökényföldi utat. A fél útpályát lezárták, az út egyik felét a felezővonaltól kb. másfél méter mélyen kiszedték. Az autók mellett tehát pár centire egy jó mély gödör van, mindenféle korlát nélkül. Emellett csinálják a csatornát is, azoknak a gyűrűi is bent vannak, persze fedetlenül, bárki beleeshet. A mellékutcákból kikanyarodó autóknak elég ügyesen kell kifordulniuk, hogy ne essenek bele a gödörbe. Biciklist kerülni esélytelen, vagy legalábbis hatalmas lélekjelenlétet kíván. Félelmetes látvány az egész. Nem értem, hogy ezt így lehet. Nem kell korlát egy ilyen munkagödör mellé? Nem kellene a csatornaaknákat lefedni? Egyáltalán milyen szabályok vonatkoznak az ilyen útépítésre?
2019. jún. 18. 19:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
#4: Nem erre a szakaszra gondoltam. Vannak olyanok is, meg olyanok is, amit egy korábbi hozzászóló leírt, ahol csak 30 cm van kibontva. De van olyan is, ahol másfél méter. Például a Petőfi térnél is egészen más a helyzet. De majd csinálok fotót, amin látszik, hogy amit leírtam az valóban úgy van, igen mély a gödör és mennyire szűk a hely.
2019. jún. 19. 08:11
 12/17 anonim ***** válasza:
52%
Elég, ha a piros kezeket nyomogatod. A munkavégzés teljesen megfelel az előírásoknak. Ha valaki szánd szándékkal bele akar esni, akkor is meg fogja tenni, ha betonkerítést állítanak, tetején szögesdróttal.
2019. jún. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Mára már kicsit jobb a helyzet, már nem olyan mély, de azért ne mondja nekem senki, hogy ez így nem balesetveszélyes: [link]
2019. jún. 19. 13:46
 14/17 anonim ***** válasza:
47%
Ez hol másfél méter mély?? Tudod te az mekkora? Egy átlagos embernek kb. a válla látszana ki belőle, ha benne állna. A tükörben még az is látszik, hogy egy kamion is simán elmegy ezen az úton... Állítom, hogy sok faluban keskenyebbek utak vannak és ott az árok rögtön a padka után kezdődik néhány méterre, semmivel sem veszélyesebb ez a hely.
2019. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
89%
De, rohadt balesetveszélyes, ne is menj arra, maradj otthon, és nyomkodd tovább a piros kezeket, az jól megy neked, úgy látom. g.h.
2019. jún. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
10%

2-es vagyok.


Két dolgot vegyünk észre:

- ezeken a helyeken, különösen az említett Petőfi téren (de akár még a pusztában az injekcióüzemnél is) VAN gyalogos forgalom, tehát igenis indokolt a valóban veszélyes szintkülönbségeknél korlàtot használni.

- egyszerre újítanak fel két olyan útvonalat , amelyek egymás alternatívái lehetnek. Nyilván gyorsabb így, mivel bizonyos munkafázisok párhuzamosan is mehetnek, de úgy tűnik, van ebben biztonsági kockázat.

2019. jún. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
És ha már végeztek a felújítással, maradjon is a kerítés, hiszen több tonnás járművek mennek ott. :-)
2019. jún. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!