Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Parkolóban a sötétben nem...

Parkolóban a sötétben nem láttam a gyalogost?

Figyelt kérdés
Este fordultam ki a parkoló helyről. Szemben szintén parkoltak autók, és az autók mellett beszélgetett néhány ember. Hiába volt felkapcsolva a lámpám, nem láttam őket, csak amikor már kifordultam, ami azt eredményezte, hogy közelebb kerültem hozzájuk mint terveztem. Gond nélkül elfertem mellettük így is, csak azért szűkebben fordultam volna, ha látom hogy ott állnak. Az a kérdésem hogy ilyenkor amikor nem történik semmi az ijedtségen kívül, lehet ebből baj? Sose történt velem még ilyen, nem akarnám, hogy azt higgyék direkt csináltam, vagy szórakoztam, ugye nem jelenthetnek fel ilyenkor valamiért? Intettem is nekik, hogy sajnálom, dehát tényleg elég sötét volt, nem volt rendesen kivilágítva a parkoló. Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni.

2019. jan. 19. 10:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és ez egy bevásárló központ parkolójában történt, ez kimaradt.
2019. jan. 19. 10:13
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem lett baleset, akkor semmi nem lesz, nyugi.

Legközelebb jobban figyelj.

2019. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem, semmi nem volt. Hiába figyelek ha nem látom őket :( mindig odafigyelek mindenre, csak sajnos tulaggodom a dolgokat. Dehát inkább ilyen legyek, mint olyan aki szabalytalankodik :/ köszönöm a válaszod!
2019. jan. 19. 10:32
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Hiába figyelek ha nem látom őket"


Ha nem látod pontosan hová mész, akkor menj nagyon lassan. Így egyrészt van időd észrevenni a gyalogosokat vagy akadályt, másrészt ők is arrébb tudnak lépni. Ha meg még így is nekimész valakinek/valaminek nem lesz sérülés/kár.

Ez nem csak a sötétben kanyarodásra, hanem pl. tolatásra is vonatkozik.

2019. jan. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😊 a 4.nek inkább nem is mondanék semmit. Én legalább próbálok vigyázni az ember társaimra... De tudom ez nem érdekes. Inkább aggódjak szerintem minden apróságon, mint hogy szabalytalankodjak jobbra balra, kárt okozva másoknak. Szerintem nem az ilyen embereknek van sitten a helye.😊
2019. jan. 19. 11:53
 6/12 anonim ***** válasza:
11%

Én már loktem is fel gyalogost. Ha pl tolatok ki ő meg direkt nekimegy a kocsinak mit csináljak ?

Mi a francot keres ő éjjel az úton ?

Hol a világító mellenye ?

2019. jan. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Legfeljebba gatyát kimosod és kész.
2019. jan. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Hetes, azért elég sok élethelyzetet tudok elképzelni, amikor sötétben kell mászkálnod egy parkolóban és nincs kéznél láthatósági mellény. De igazából ha lépésben állsz ki a parkolóhelyről, nagy gond még az elsodrásból sem lehet.
2019. jan. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen, lehet baj. Nem tudom hány évesek lehettek, de ha gyerek is volt köztük és hazamegy, akkor simán megtörténhet, hogy elmeséli az édesanyjának, aki a hír hallatán szívrohamot kap. Legközelebb, légy szíves, gondolj ilyenre is, mielőtt valakihez fél méternél közelebb mész az autóddal. Köszi!
2019. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azért fel meternel több volt...a gyerek meg nézzen előre. Köszi. És ne a telefont nyomkodja,mint amiből a balesetek nagy része van... De egyébként felnőtt emberek voltak
2019. jan. 19. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!