Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Székesfehérváron miért nem...

Székesfehérváron miért nem tudják a körforgalmat használni?

Figyelt kérdés

Munka miatt költöztem ide Kalocsáról egy hónapja, de azt kell mondanom, hogy még a budapestinél is silányabb itt a közlekedési kultúra.


- Simán bevágnak elém, és nekem "bele kell állítani a kocsi orrát a földbe" azaz nagyot satuzni.

- Nagy sebességgel veszik be, kétszer láttam, hogy kisodródtak.

- Vagy simán bejön balra, szembe!


Ezen kívül ha tartod az 50km/h-t városon belül, levillognak. Mondjuk vicces volt, hogy a Balatoni úton 4-en megelőztek, pár km-el odébb meg félre voltak állítva a yard által.


De ezen a körforgalmas dolgon nem vagyok túl. Mondjuk ebben a városban van elképesztő kis helyen is körforgalom, ami csak fel van festve. Azt meg lazán ki szokták "egyenesíteni".


Ja és a parkolási kultúráról inkább nem is szólok.



2019. júl. 9. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Pesten se jobb, csak itt kicsit többen vannak, ezért jobban elbújik a paraszt a többiek sűrűjében. Még a buszok is lazán belemennek a piros lámpába. Aztán amikor bent ragad a kereszteződésben és jönnének keresztbe, jön a dudakoncert.
2019. júl. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Köszi az infót.
2019. júl. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pesten egészen normálisak a sofőrök.

Itt Győrben villognak ha városban csak 60-al mész. Persze ekkor ablakmosózni szoktam vagy megállok és megkérdezem mi a bajuk, de mindenki csak a volán mögött nagy arcú, ha személyesen kellene megbeszélni a problémát akkor elhúznak onnan vagy bezárják az autót.

2019. júl. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Már mindenki kifogástalanul, kalocsai mintára közlekedik Székesfehérvárott is. Emiatt hála és köszönet egy kalocsai autós példamutatásának. Ha hamarabb jöttél volna – vagy csak megüzented volna, hogy jössz – sokkal hamarabb lett volna példás közlekedési fegyelem. Sajnos, hogy nem lehetsz ott egyszerre mindenütt, és nem is jutsz el mindenhová.
2019. júl. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mégis honnan tudná rendesen használni az a sok falusi suttyó gyerek. Hát nem jártak még pesten sem soha , így nincs honnan megtanulják. Lehet te rád várnak hogy megtanítsd nekik.
2019. júl. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én már bejártam az országot keresztül-kasul és én is azt vettem észre, hogy Fehérváron vezetnek a legpofátlanabbul. De hogy miért van ez, arra nem jöttem rá.

ui.: Tisztelet a kivételnek!

2019. júl. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos rosszul vannak kivitelezve az itteni körforgalmak, azt kell mondjam. Egy normális körforgalomban nem tudsz nyíl egyenesen átvágni. Itt viszont több ilyen elszabott körforgalom is van.
2019. júl. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!