Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Körforgalom kijáratát kereszte...

Körforgalom kijáratát keresztező gyalogos/kerékpár út esetén elsőbbséget kell adnom?

Figyelt kérdés

Képpel illusztrálva:

[link]

Ahol fel van festve zebra ott evidens, hogy kocsival meg kell állnom, de a fenti kép milyen kresz szabály alá tartozik felfestett zebra hiányában? És mi van akkor ha ott konkrétan egy szaggatott kerékpár út keresztezi a kijáratot, mint pl ennél a jelenetnél?

[link]


Mert akármilyen hihetetlen, ilyen szituációkról én anno nem tanultam kresz tanfolyamon.



2019. júl. 9. 13:25
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#10: Értem, akkor eddig tévedésben voltam, de szerencsére van egy oldal, ahol ilyenekre is választ kaphatok. Köszi.

De akkor valaki légyszi indokolja már meg, hogy ilyen esetben miért nem képesek felfesteni egy zebrát? 10-ből 9-szer mindig van ilyen helyeken a kijáratnál felfestve itt nem értem mi értelme volt lespórolni. Így még azokat a normális sofőröket is elbizonytalanítják, akik nem sz**nak bele a kresz-be, de hirtelen nincsenek tisztában egy-egy szituációval. (a bunkó sofőröket természetesen a zebra sem hatná meg, de több mint a semmi)

2019. júl. 9. 15:18
 12/15 anonim ***** válasza:

A körforgalmat a jelenleg érvényes szabályok szerint átveszi egy műszaki ellenőr. Ekkor fényképek készülnek, amit arhíválnak. Tehát a kereszteződés átvéve, forgalomra alkalmas.


Meg kell állni a kerékpárosnak.(is)

2019. júl. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Alex Fly ***** válasza:
@11: lehet esetleg az az okab hogy így a körforgalomba behajtó járműnek van elsőbbsége a gyalogossal szemben és a forgalmi viszonyok ismeretében ez hatékonyabb, mint a gyalogos elsőbbsége...
2019. júl. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Gyalogosnak elsőbbsége van, kerékpárosnak nem hogyha van egy macisajtja, de 99%-ban van.
2019. júl. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Alex Fly ***** válasza:
@14: pont ezt írtam. A jelzett esetben ugyan a kerékpárosnak nincs EAK -és még számtalan példát tudnék mondani-, tehát itt is a kerékpárosnak van elsőbbsége. Az EAK ilyen helyen logikátlan, feleslegesen bonyolítja az elsőbbségi viszonyokat és növeli a balesetveszélyt...
2019. júl. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!