Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Azért van kevesebb motoros...

Azért van kevesebb motoros mert a mai világban életveszélyes közlekedni motorral?

Figyelt kérdés
Nem motorozom de sokat vezetek és azt látom hogy kb senki sem tartja be a kreszt, mindenki eszetlenkedik az úton. Egyre több a koccanás, ami 2 autó között nem gond, de egy motoros lazán belehalhat.
2019. júl. 14. 08:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebb motoros? Miafa*z? Valamelyik nap is 20 jött velem szembe egyszerre, és emellett 2 percenként feltűnik még egy.

Amúgy meg a motorozás egyáltalán nem praktikus. Csomagot nem tudsz vinni, utast csak egyet, annak is kell sisak és ruha. Esőben megázol, a napon megsülsz. Ja és le sem tudod parkolni hosszabb időre nyugodtan sehol. A mai pörgős világban ez már nem fér össze. Jobb az autó. A másik, hogy régen nem voltak ilyen dögerős motorok.

Mondom mindezt úgy, hogy nekem is van egy Ducatim, kb 12-ik motorom, 1000 GSX-R volt az előző. 34 vagyok, egyre kevesebbet ülök rá. Mindennapokra teljesen használhatatlan számomra a motor, a fenti okok miatt. A megtett kilóméterek 95%-a csak céltalan motorozás, csak épp azért ülök rá, hogy menjek vele. Ja és a száguldozásból is kinőttem, már nem megyek 220-al főúton, mint egykor, nem is kívánom az egész motort annyira.

Ja és baleset több van, de ha azt nézed, hogy mennyi járművel több lett az utakon, arányaiban nemhogy veszélyesebb, hanem biztonságosabb lett a közlekedés.

2019. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

7-es:

A Bokros-csomag /az első komolyabb megszorítás a rendszerváltás után/ miatt inkább lerongyolódtak az emberek, semmint meggazdagodtak a gazdasági "stabilitás" jegyében.

Amúgy már a 80-as évek végén sem ismertem egyetlen motorost sem, aki azért járt motorral, mert nem volt pénze legalább egy trabantra. A 90-es években egyszerűen divatba jöttek a nyugati használt motorok, amik addigra már itteni fizetés mellett is elérhetővé váltak némi gyüjtögetéssel.

Akkoriban is voltak őrültek, egyengették a kanyarokat rendesen, de a közlekedési morál egészen más volt.

2019. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Azért, mert az autózás ára a kilencvenes évekhez képest nevetségesen olcsó lett. A baj az, hogy az infláció ezt jól eltakarta, így az a téveszme van a levegőben, hogy az autózás drága, pedig nem!


Reálértékben egy alapkocsinak ami 1993-ban egy milla volt (új Opel Astra alaptípus), az most 7,8 millió lenne. A parkolójegy egy nagyváros középső övezetében 600 Ft lenne.

Egyedül a biztosítás ment fel inflációarányosan, mert az akkori életemből kiindulva 20 éves kezdő vezetőként kértem árajánlatot. De rutinos sofőrként már az is jóval olcsóbb lenne.

A benzin is viccesen olcsó lett, inflációarányosan 500 Ft felett lenne, az akkori Ladám meg abból városban megevett 10-et, tehát ezt is bekalkulálva lenne a benzin 800 Ft/liter, arányosítva.

A gépjárműadó meg egy vicc! Annó 2000 Ft-ra emlékszem, de nem tudom, hogy fél vagy egy évre, egy Lada 1200-esre. Most egy ilyen kocsira 6000 lenne, a 14 000 helyett.


Magyarul soha nem lehetett még ennyire röhejes összegekért autózni, ezért nincsenek motorosok.

2019. júl. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Rosszul írtam, a parkolós 800 Ft lenne a középső övezetben. A belvárosban meg 1200!


Még valami: A családi autót, többé-kevésbé az oldalkocsis motor pótolta. Felnőttek a motoron, gyerekek az oldalkocsiban! Vagy ha nincs gyerek, akkor az asszony vagy a csomag az oldalkocsiban!

2019. júl. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Olaszországban népszerűbb a motor, pedig ott a vezetési kultúra sokkal veszélyesebb.
2019. júl. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A motorosok száma földrajzfüggő! A hegyi utakon, pl. a Bükkben sokan vannak, de pl. egyes megyékben jóval kevesebben!
2019. júl. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!