Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV-diákbérletet akkor is...

MÁV-diákbérletet akkor is tudok venni, ha a célállomás félúton van a lakóhely és az iskolai cím között?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk Győrben lakom, eddig a diákbérlet Kelenföldig volt érvényes (budapesti székhelyű iskola miatt), most viszont Tatabányáig vennék csak havi diákbérletet. Így is kiadják, vagy szigorúan csak Győr-Budapest között adhatják ki a kedvezmény miatt?


(Nem Győrben lakom, csak példának hoztam fel.)


2019. júl. 29. 23:59
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Én sehol nem említettem, hogy busszal akarnék utazni vagy arra átszállni. A kérdésem a vonatra vonatkozott, mert arra voltam kíváncsi, nem a buszra. És úgy érzem, hogy már régen túl is van tárgyalva a téma...
2019. aug. 6. 22:31
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Az oké, hogy nem buszozol, de a viszonylatot csak ott lehet megszakítani, ahol busz-vonat váltás van. Azaz egy Bp-Győr út esetén a Tatabányáig tartó vonatbérlet nem működik, de ha az adott településen hiába van vasútállomás, ha rossz a vonatközlekedés, akkor egy korábbi településen ha átszállsz buszra, akkor vehetsz odáig vonatbérletet, onnan meg egy buszost, de azt mondjuk nem veszed meg, mert el sem mész odáig.
2019. aug. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!