Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van jogom a vonaton bezárni...

Van jogom a vonaton bezárni az ajtót magamra?

Figyelt kérdés

Szoktam utazni a 6008-as sebesvonattal ami fülkéskocsikból áll, és késő este indul Szolnokról, Debrecenbe pedig éjfél előtt érkezik 20 perccel, tehát elég késő esti járat.


Amikor felszállok, mindig van üres fülke, oda űlök, behúzom a fülke ajtaját és felűl elfordítom az a bigyót. Ezt azért teszem meg, hogy a kissebbség ne nyisson be, hogy "tesó, lenne egy kérésem" stb., mert volt már rá példa, hogy benyitott és pénzt akart kérni. Amikor jön a kalauz annak kinyitom, másnak nem, vagy Szolnok után szinta azonnal jön a jegyvizsgáló és kezeli a jegyet, aztán nem jön többet, adiig nem zárom be, aztán igen.


Van jogom bezárni az ajtót magamra vagy nincs, mett ha jön utas és oda akar ülni, akkor be kell, hogy jöjjön?


Az más tészta, hogy több az üres fülke mint amiben vannak, de ha az utas oda akar ülni, odaűl mert neki pedig ahhoz van joga. Csak azért kérdezem, mert volt, hogy egy öreg bácsi egyszer elkezdett üvöltözni, hogy minek ezt bezárni.



2019. aug. 22. 13:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#8:

Én még soha nem láttam olyat, hogy valaki a normál fülkét magára zárta volna, pedig nem ritkán járok vonattal. Külföldre.

2019. aug. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!