Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKK fizetési meghagyásból...

BKK fizetési meghagyásból per, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Szóval kaptam fizetési meghagyást aminek ellentmondtam elévülés miatt mert több mint 1 éve történt, de aztán megírták a végzésben hogy 5 év az elévülése. Most kaptam egy végzést, hogy 45 napon belül nyújtsam be az írásbeli ellenkérelmet, ahol énis bizonyíthatom az ellenkezőjét. Én nem kívánom tovább húzni a dolgot, befizetném a pótdíjat meg minden költséget. Mit írjak most az ellenkérelembe? Szeretném rendezni a pótdíjat és elsimerem a felperes állításait? Vagy hogyan kéne? Kell csatolnom bármit is? ÁNYK nyomtatványkitöltő programmal és Ügyfélkapuval küldeném el. Köszi

2019. szept. 3. 19:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell küldened semmit, sőt fontos is, hogy ne küldj, hiszen jogilag "ellentmondásnak" fog minősülni, még akkor is, ha kifejezed benne a fizetési szándékodat.


Ha nem küldesz semmit, a bíróság tárgyaláson kívül kibocsátja a meghagyást, ebben pedig értelemszerűen köteleznek a fizetésre a korábbai (a keresetben) megfogalmazottak szerint. Ezzel a kötelezéssel szemben még beterjeszhetnél ellentmondást, de értelemszerűen nem fogsz. Így a per már a perindítási szakaszban befejeződik.

2019. szept. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha már eljutottál a bírósági szakaszig, miért nem csinálod végig? A végzés, amit kaptál, az a BKK felperesi beadványa, amiben ő írja le, hogy szerinte 5 év az elévülés, ezért tartja jogosnak a kérelmét. Te meg írd bele az ellenkérelembe, hogy szerinted meg igenis 1 év.

[link]

Elvileg az sem mindegy, hol büntettek meg, közúti közlekedés esetén (busz, troli, villamos) egy év, vasúti közlekedés esetén 5 év (HÉV, mteró).

2019. szept. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!