Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért ülnek így az emberek?

Miért ülnek így az emberek?

Figyelt kérdés

Ha van egy buszon 4db kettes szék ilyen alakzatban:

-- --

-- --


Akkor beülnek így:


-o o-

-o o-


... és utána nekik áll feljebb ha valaki felszáll és szól nekik hogy le szeretne ülni, és hogy nyolc ember helyét foglalják el négyen



2019. szept. 16. 11:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
nem gondolkodik a többség, ez az alapvető emberi jellem. Ilyenkor beülök az balak mellé, és leszálláskor minden lelkiismeretfurdalás nélkül ugyanígy megkérem hogy engedjen ki. Ha látom az arcán hogy nem tetszik neki, elmondom higgadtan hogy ha ablak mellé ült volna akkor nem zavartam volna sem leüléskor, sem leszálláskor, legközelebb gondoljon erre ha leül hosszabb útra. Ettől megy fel nekik a pumpa a legjobban, de én ezt kifejezetten élvezem és mosolyogva megyek tovább az utamra reggel. Aztán munkanap végén ugyanezt eljátszom és napi kétszer felvillanyozzák a napjaimat ezek az emberek is.
2019. szept. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Nem mindenki szeret ablak mellé ülni, mert nem szereti, ha valaki "bezárja" oda. Én is ilyen vagyok, mondjuk én nem is hupákolok, ha valaki normálisan megkér, beengedem az ablakhoz.
2019. szept. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%
Én sem szeretek az ablak mellé ülni, én is mindig a külső ülésre ülök, viszont nem áll nekem feéjebb, ha valaki be akar ülni az ablak mellé, simán beengedem, és leszálláskor ki is engedem, ez nekem nem fáradtság. Amikor telik meg a busz, és egyre kevesebb hely lesz, fl is szoktam a táskámat emelni az ülésről, hogy jelezzem, szabad az a hely.
2019. szept. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Én sem buszon, sem ètteremben, sem moziban nem szeretek más emberek által beszorítva lenni, mert vállas legény vagyok. Ezért ha tehetem, folyosó melletti helyet választok. És kizárólag akkor idegesít, ha valaki be akar ülni mellèm, ha amúgy rengeteg más helyre is le tudna ülni.


Ezen kívül van egy további előnye is ennek: meg tudod válogatni, kihez ülsz szorosan közel. Egy àpolatlanabb utastárs ilyenkor elég kellemetlen tud lenni. Így meg max beengeded vagy becsúszol, ha szimpatikus ember jön, ha valaki meg nem tűnik annak, akkor egyszerűen felpattansz és megállsz valahol távolabb y

2019. szept. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Amíg a buszon van másik hely is szabadon addig kár ezen aggódni, mert ahogy írták előbb is sokan nem szeretnek mással ülni úgy. Ha meg nincs máshol hely akkor az ember ki tudja nyitni a száját és emgkér valakit, hogy legyen szives hadd üljön le.
2019. szept. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
Én is igyekszem "foglalni" a helyet, mert utálom ha mellém ülnek. Bunkó vagyok, de amíg látom, hogy máshol is van hely bőven addig igyekszem elkerülni, hogy nekem kelljen nyomorognom. Ha kérik akkor nyilván felszabadítom a helyet.
2019. szept. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

Én is vagy a külső ülésre ülök, vagy inkább nem is ülök le.

Kívül ki tudom nyújtani a lábam, tudom mozgatni, keresztbe tenni, stb. Bent csak egy pózban tudom tartani, amitől borzasztóan megfájdul a térdem.

Mondjuk nekem alap, hogy ha valaki szeretne bentre beülni, akkor felpattanok és beengedem, illetve ugyanez kifele.

2019. szept. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Én se értem ezt.

Én csak az ablak mellé szeretek ülni, olyannyira, hogy az egysoros ülésekre le se ülök néha.


Szeretek kinézni az ablakon elgondolkozva, szeretek kuckózni.

Nem bírom, ha az álló emberek az aurámba lógva fölémtornyosulnak. Ha már kiürült a villamos és még ott lóg az aurámban úgy, hogy kanyarban hozzám is ér, el is szoktam ülni vagy felállok.

Folyosó melletti ülésen nem lehett kizárni a külvilágot, az embertömeget.

Plusz én azért nem szeretem foglalni a helyet.



Ha jön valaki, aki bántani akar, az amúgyis megtalálja a módját.

2019. szept. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%

Én mindig belső ülésre ülök, egyszerűen azért, mert tudom hogy le fognak mellém ülni.


Amit én utálok az az, hogy a tömött buszon se ülnének belsőre ezek az emberek. Hiába állnak már 800an, ők akkor is külsőn ülnek.


Na meg amikor leülnek mellém külsőre, de amikor felállnék, ő nem áll fel, csak kifordítja a lábát, aztán csodálkozik ha nekimegyek.

2019. szept. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
A 800 ember meg mind néma valszeg, ha nem képesek szólni hogy leülhetnének, akkor álljanak.
2019. szept. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!