Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miben voltam szabályszegő?...

Miben voltam szabályszegő? Elfelejtettem, hogy hova akarok utazni mire felszálltam a távolsági buszra. A vezetőnek mondtam, hogy elfelejtettem, de azt tudom, hogy azzal a járattal kell utazom.

Figyelt kérdés

Azt mondta sofőr, hogy szálljak le.

Mondtam, hogy nem a szállok le, megveszem a jegyem a következő megállóig. (Mivel megismerem a helyet, ahol le kell szállnom.) Ha nem ott kell leszállnom, akkor megveszem további megállókig, egészen addig, amíg oda nem érek, ahová menni akarok.

A sofőr ezt visszautasította és mivel nem, voltam hajlandó leszállni, rendőrt hívott.

A rendőrök hamar odaértek és meghallgattak.

Miután elmondtam nekik is, hogy mivel nem tudom mi a neve annak a helynek, ezért mindig csak a következő megállóig váltok jegyet. Előre bocsájtottam, hogy ezt már a sofőrnek is elmondtam és hogy mindenért fizetni fogok, nem szándékom, hogy blicceljek. A rendőrök, azt mondták a sofőrnek, hogy rendben van a hozzáállásom ─ bár kissé szokatlan ─ de semmi kihágás vagy szabálytalanság nincs a hozzáállásomba. Javasolják, hogy vigyen el és fizetni fogok minden megállóban, amíg tovább utazni szándékozok.


A sofőr látszólag ráállt és így az első megállóig kifizettem a jegy árát és elindultunk.


Aztán az első megálló után meg már nem akart jegyet adni. Azt mondta elvisz oda ameddig megyek és nem kell fizetnem. Csakhogy ezt meg én nem fogadtam el és mondtam neki, hogyha nem ad jegyet, rendőrt hívok. (Ha engem az ellenőr jegy nélkül elkap a buszon azért igen súlyos büntetést kaphatok, pedig eszem ágában sem volt, fizetés nélkül igénybe venni a szolgáltatást.)

Szó-szót követett, mire nagy nehezen, a többi utas nyomására adott jegyet. Végül 7 vagy 8 megállóról volt szó...


2019. okt. 29. 08:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
"Végső"
2019. nov. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Végül is a szabályoknak megfeleltél, de a józan észnek már kevésbé.
2020. aug. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%
Nem értem a válaszadókat. A szituáció meglehetősen furcs, de a kérdező tökéletesen és korrekten állt hozzá. Semmi akadálya, hogy így vegye meg a jegyét, semmiben sem különbözik attól, mint ha minden megállóban felszállna egy utas a következő megállóig. Eszem megáll, hogy milyen hülyeségeket válaszoltak itt többen.
2020. aug. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
#9 A sofőr rabolta az utasok idejét, nem a kérdező!
2020. aug. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nem lehet visszamenőleg jegyet venni.
2020. aug. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Hány forint volt a jegy?
2020. aug. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mivel a legkisebb jegy 10 km-es, elég lett volna először a 10 km-en belüli utolsó megállóig venni, utána pedig mindig egy-eg újabb 10 km-est. Ezt mondjuk a sofőr is tudhatta/mondhatta volna, és mindig a 10 km lejárta után szólt volna, hogy most kell újabb jegy.
2020. aug. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!