Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ti mit gondoltok, igaza van...

Ti mit gondoltok, igaza van azoknak a bliccelőknek akik jegy és bérlet nélkül utaznak a tömegközlekedés járatain?

Figyelt kérdés
Szerintem valahol igazuk van hogy nem vesznek jegyet és bérletet.2019-ben már kellene annyit keresni egy embernek hogy ne legyen neki probléma jegyet és bérletet venni.De itt a fizetések mindig alacsonyak és az itteni fizetésekhez képest mindig is drága volt minden.Ha nem tudtak 30 év alatt sem rendes fizetéseket biztosítani az embereket,akkor legalább hagyják őket nyugodtan utazni,hagy jussanak be időben a munkahelyére.És ha valakit elkap az ellenőr hogy jegy vagy bérlet nélkül utazik,legyen megértő,ne büntesse meg.Az ellenőr sem keres sokat.Sokan nem a magas fizetés miatt mennek Bkv ellenőrnek,hanem hogy ingyen utazhassanak.Hogy legalább nekik ne legyen gond bejutni a munkahelyükre.Amúgy én mindig veszek jegyet vagy bérletet,de nem ítélem el azt aki jegy vagy bérlet nélkül utazik mert sokan keresnek keveset és nem tellik mindenre.
2019. nov. 5. 23:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy van igazuk, piti tolvajok. Az ő utazásuk árát is a többi rendesen fizető utas fizeti ki. Ingyen nincs semmi. Ha valaki dolgozik akkor biztosan keres annyit hogy meg tudja venni a jegyet, ha meg nem dolgozik akkor ne mászkáljon.
2019. nov. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
#1-es de aki keres 300 ezret könnyebben vesz bérletet mint aki százezret keres.Ha már egyszer valaki dolgozik rendesen,bármit,azt békén kéne hagyni.
2019. nov. 5. 23:33
 3/27 A kérdező kommentje:
És ha valaki újpestről jár dolgozni mondjuk budakeszire az naponta vegyen kétezer forintért vonaljegyet?Mégis miből?Azért dolgozzon,hogy utazhasson?
2019. nov. 5. 23:38
 4/27 anonim ***** válasza:
80%

Aki bejárós annak jár a bérlet aminek 80%-át a munkáltató köteles megtéríteni.

Aki bliccel az meg egy piti, primitív tolvaj.Én sem ülök be a moziba jegy nélkül, nem lógok be a wellness szállodába mert én fáradt vagyok az egész napos munka után.

Aki nem tartja be a szabályokat az viselje a következményeit.

2019. nov. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%
Miért kéne naponta 2.000-ért jegyet vennie? Aki dolgozik, bérletet vesz 9.500 Ft-ért, amivel egy hónapig járhat.
2019. nov. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem szociális kérdés. A tömegközlekedés közös pénzből van fenntartva, amihez bizony kutya köteles hozzájárulni mindenki aki igénybe veszi.

Ha meg valaki dolgozik és nem keresi meg a bejárás költségét akkor azt nyilván abba kell hagyni mert ráfizetéses a munka, ilyenkor váltani kell és keresni normálisan fizető helyet. Vagy esetleg közelebbit ahova gyalog is be lehet járni.

Aki bliccel, az a többi embert lopja meg.

2019. nov. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
#5-ös és ha éppen akkor kezdett dolgozni és elfogyott a tartaléka miből vegyen bérletet?Kérjen előleget?Nem fognak adni neki.A bérletet sem előre térítik hanem utólag
2019. nov. 5. 23:47
 8/27 anonim ***** válasza:
79%
5-ös vagyok. Érdekes.. az emberek 100%-a úgy kezdi az életét, hogy elkezd valahol dolgozni. Szerinted az normális kifogás, hogy bocs, 1 hónap múlva fogok fizetést kapni? :D :D Ne már... ilyen szinten maximum a borsodi mélyszegénységben élők lehetnének.. de ők nem kapnak munkát sajnos.
2019. nov. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
#6-os közös pénzből van fenntartva,de ugyanannyiba kerül annak is aki 300 ezret keres és annak is aki 100 ezret.
2019. nov. 5. 23:50
 10/27 anonim ***** válasza:
92%
Figyelj. Egy normálisan gondolkodó ember, akinek az értékrendje is a helyén van, nem bliccel. Kölcsönkér bérletre az anyjától, és az első hónapban megadja. Ennyi. A becsületesség egy erény. Van akinek megvan, van akinek nincs.
2019. nov. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!