Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ti mit gondoltok, igaza van...

Ti mit gondoltok, igaza van azoknak a bliccelőknek akik jegy és bérlet nélkül utaznak a tömegközlekedés járatain?

Figyelt kérdés
Szerintem valahol igazuk van hogy nem vesznek jegyet és bérletet.2019-ben már kellene annyit keresni egy embernek hogy ne legyen neki probléma jegyet és bérletet venni.De itt a fizetések mindig alacsonyak és az itteni fizetésekhez képest mindig is drága volt minden.Ha nem tudtak 30 év alatt sem rendes fizetéseket biztosítani az embereket,akkor legalább hagyják őket nyugodtan utazni,hagy jussanak be időben a munkahelyére.És ha valakit elkap az ellenőr hogy jegy vagy bérlet nélkül utazik,legyen megértő,ne büntesse meg.Az ellenőr sem keres sokat.Sokan nem a magas fizetés miatt mennek Bkv ellenőrnek,hanem hogy ingyen utazhassanak.Hogy legalább nekik ne legyen gond bejutni a munkahelyükre.Amúgy én mindig veszek jegyet vagy bérletet,de nem ítélem el azt aki jegy vagy bérlet nélkül utazik mert sokan keresnek keveset és nem tellik mindenre.
2019. nov. 5. 23:24
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
79%

A szociális aspektust eléggé kitárgyaltátok már, annyit tennék hozzá, hogy egész biztosan nem a tömegközlekedési szolgáltatók feladata a létfenntartáshoz szükséges anyagi források biztosítása. Természetesen vannak végső soron szociális alapú kedvezmények (pl az emelt családi pótlékhoz kötött helyben ingyenes, helyköziben 90 százalékos kedvezmenyu utazás), de azért lehetne még finomítani a rendszeren. Ráadásul a szolgáltatók teljesen random kapják a központilag előírt kedvezmények után az árkiegészítést , így aztán nem csoda, ha mindig lyukas a költségvetésük.


És a kedvenc érvem az, hogy ha rossz a szolgáltatás, akkor minek fizessek érte? Erre mindig csak egy kérdés a válaszom: hogyha te sem teszed be a kalapba azt, amit elvárnak tőled, akkor mégis milyen alapon várod el, hogy fejlődjön is a szolgáltatás - és főként; az ehhez szükséges forrásokat ki biztosítja helyetted?

2019. nov. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
89%

Kajára is szüksége van. Közértben sem kell fizetni.

Iszom cigarettázom az is q.drága. Abból legalább a jövedéki adót elengedhetnék. Autózni is szertnék. Nem mondom, hogy az S-merdedest, de legalább a c-t adhatnák ingyen.

2019. nov. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
90%

Egyszerű tolvajok.

Ennyi erővel a kenyeret, csokit, cigit is vigye haza a boltból fizetés nélkül, mert szegény nem keres sokat?

A világ nem így működik.

(Én se keresek sokat, nekem se olcsó a bérlet, de ettől még nem leszek tolvaj.)

2019. nov. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
68%
Aki 300at keres, annak is megvan az oka. Valószínűleg tanult eleget, okos és dolgos ember. Miért fizessen a suttyó helyett, aki cseszett tanulni?
2019. nov. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
89%
HAgyjátok rá, szokásos provokatív kérdező.
2019. nov. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom, de te mit dolgozol és hol, de a céged termékeit vagy szolgáltatásait ingyen akarom igénybe venni, hiszen nem keresek olyan jól, valahol kompenzálnom kell, és én pont nálatok akarok és tulajdonképpen jár nekem ingyen, mert nem telik mindenre.
2019. nov. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
17%

megértem őket: havi 10ezret perkálni azért, hogy beázott üléseken vagy a fűtéstől izzadva, vagy vacogva utazzak, mint a hering. a körülöttem levő 50 emberrel, akik közt van büdös, hagymaszagú, hajléktalan, ordító gyerek és telefonozó anyuka, minimum pár megálló erejéig egy sárgaháztöltelék, egy tolakodó, egy dörgölőző és egy lökdösődő vagy lábtaposó. neadjisten okádó részegek, kéregetők, balhézós részegek, drogosok, késelős banda...

színvonalas kalandpark inkább, mint tömegközlekedés. szabadulószoba címén havi bérletnek a 10ezer jó, de közlekedésre kevésbé vagy csak akadozva alkalmas.

2019. dec. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!