Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ti mit gondoltok, igaza van...

Ti mit gondoltok, igaza van azoknak a bliccelőknek akik jegy és bérlet nélkül utaznak a tömegközlekedés járatain?

Figyelt kérdés
Szerintem valahol igazuk van hogy nem vesznek jegyet és bérletet.2019-ben már kellene annyit keresni egy embernek hogy ne legyen neki probléma jegyet és bérletet venni.De itt a fizetések mindig alacsonyak és az itteni fizetésekhez képest mindig is drága volt minden.Ha nem tudtak 30 év alatt sem rendes fizetéseket biztosítani az embereket,akkor legalább hagyják őket nyugodtan utazni,hagy jussanak be időben a munkahelyére.És ha valakit elkap az ellenőr hogy jegy vagy bérlet nélkül utazik,legyen megértő,ne büntesse meg.Az ellenőr sem keres sokat.Sokan nem a magas fizetés miatt mennek Bkv ellenőrnek,hanem hogy ingyen utazhassanak.Hogy legalább nekik ne legyen gond bejutni a munkahelyükre.Amúgy én mindig veszek jegyet vagy bérletet,de nem ítélem el azt aki jegy vagy bérlet nélkül utazik mert sokan keresnek keveset és nem tellik mindenre.
2019. nov. 5. 23:24
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
#10-es ha az anyja tud neki adni.
2019. nov. 5. 23:53
 12/27 anonim ***** válasza:
73%
Valaki csak tud. Szomszéd, barát, keresztanya, keresztapa... ??
2019. nov. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 D. Brasco ***** válasza:
69%
Jaj hagyjátok már!Ne etessétek a trollt......ismét csak a szokásos hülye aki hetente bedobja ezt a gumicsont kerdest,hogy miert nincs ingyen a tömegközlekedes meg társai!Tenyleg amugy nem unod még?
2019. nov. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván nincs. Igénybe vesz egy szolgáltatást amiért a többiek fizetnek, de ő nem. Ez szimpla lopás.
2019. nov. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
41%

Többféle bliccelő van.


1) Van, aki sportot űz belőle, vagy azért mert szegény, vagy azért mert nem tartja megfelelőnek a szolgáltatást. Tömeggel közlekedik, mégsem vesz bérletet. Vannak profik, akik pl. vesznek egy jegyet, amit direkt úgy lyukasztanak ki negyvenhatszor, hogy nézze az ellenőr, aztán pl. metrónál úgysem néznek rá a tömegben tüzetesebben. Bevallom, ezt én is szoktam csinálni.

2) Vannak, akik amúgy nem járnak tömeggel, mert mondjuk autóznak vagy vidékiek, és nem vesznek, mert "egyszer lehet". Őket nem értem, az az egy jegy igazán nem tétel.


Na, én ezzel úgy vagyok, hogy szeptemberig autóval jártam, előtte legutóbb diák éveimben használtam rendszeresen. Most az új munkahelyem közel van, gyakorlatilag tömeggel gyorsabban beérek, így veszek bérletet. Nade az egészen biztos, hogy azért amikor ki kell fizetni a 9500 forintot a havi bérletért, ami nem sokkal kevesebb mint Berlinben (ahol 15x ennyi metró / s-bahn / vonat van amit használhatsz vele, átmész Berlinen rövidebb idő alatt mint Budapest harmadán), akkor nagyon is átgondolom, hogy mégis mi a franc kerül ezen ennyibe. Mert fejlődést nem látok, csak folyamatos túlterheltséget, panaszkodó munkaerőt, és lerohadó buszokat, meg metrófelújítást ami már fene tudja mióta megy és még mindig nincs kész egyáltalán, ahol meg már kész, ott sem látni azt a hatalmas munkát ami annyi időbe telt volna.


Szóval én valahol megértem őket, ettől függetlenül nem éri meg, kellemetlen ha elkapnak és drága is.

2019. nov. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a bliccelők nagy része abba a csoportba esik akik csak azért sem vesznek, nem pedig abba, hogy semmi pénze nincs és ez az egyetlen megoldás hogy közlekedjen.
2019. nov. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
94%
Itt vidéken elég rossz a tömegközlekedés, ha ingyen lenne sem venném igénybe. Viszont akkor annyival többet kellene nekem is adóznom, mint azoknak akik használják, hogy pótolják a bevételkiesést, márpedig én nem akarok más helyett fizetni. Vagy akkor legyen ingyen a benzin is?
2019. nov. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igazuk. Hogyha nem csesznék el a pénzüket cigire/piára/csokira/okostelefonra/lapos tv-re, akkor lenne pénzük bérletet venni.
2019. nov. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

A tömegközlekedés egy szolgáltatás. Az alternativája, hogy mész gyalog vagy biciklivel.

A sarki boltból sem lopsz kaját, csak mert nincs pénzed.

2019. nov. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
51%
Ha mindenki fizetné a saját utazását, akkor 30-50%-kal olcsóbbak lennének a jegyek és bérletek. Szóval, hagy ne adjak igazat azoknak, akik az én zsebemből lopják ki a pénzt!
2019. nov. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!