Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van olyan aki szeretne autóbus...

Van olyan aki szeretne autóbusz söfőr lenni? Akár a BKV-nál?

Figyelt kérdés

Én 18 éves fiúként nem ezt a szakmát tanulom, de egyre jobban érzem azt, hogy ott a helyem a nagycsaládban. Mindig új dolgok egy napban, nincs unatkozás, mert mindig van amira lehet figyelni és mindig más szögben világít a nap a megállóra. 18F


Van olyan más is akit érdekel az a hivatás? Esetleg lányt?



2019. nov. 10. 16:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
15 éve vagyok buszvezető. Valamikor BKV-nál is voltam, de jelenleg a Volánbusznál vagyok. Ez a szakma kívűlről teljesen máshogy néz ki, mint ahogy az emberek látják/gondolják. A BKV-nál el kell viselni, hogy az utas megalázhat,de te érdemben nem tehetsz semmit,csak mosolyoghatsz, ha feljelentésed van, nem kell nagy dologra gondolni,csak mondjuk nem jót ír ki a kijelződ és az utasnak ez nem tetszik,akkor mehetsz a szönyeg szélére. Túrórázhatsz annyit,hogy inkább vágynál egy gyári munkára. Néha még le is köpnek, nekem szerencsém volt,mert a fülkében nem tudtak leköpni,de volt kollégám,akinek csak egy ablaküveg volt elötte és leszállás előtt becsulázott a delikvens,aztán leugrott a buszról és elszaladt. Ezek a toborzó reklámokban nincsenek benne. Meghogy mekkora feszűltséget generált a BKK az első ajtós felszállítással az utasok és az autóbuszvezetők között. A volánnál valamivel jobb a helyzet, de azt tudnod kell, hogy ott a munkaidő az nem a reggeli jelentkezéstől az esti távozásig számít, mert amikor éppen nem buszt vezetsz, hanem a végállomáson állsz,az már nem munkaidő,hanem készenléti vagy állásidő. Így tudnak napi 12-13 de van hogy 15 órát is bent tartani a cégnél,amiből jóformán 8-9 óra a munkaidő. Tehát a 8 óra feletti rész,nemhogy túlóra lenne,hanem inkább csak az órabér tört részével fizetik ki ,mint készenléti időt. Ha jól emlékszem,talán 40 %-al. Így havi szinten 260-280 órát van jelen egy buszvezető a cégnél,amiből jó esetben 180-190 órát ki is fizetnek munkaidőnek,a fölötte részt állásidőnek. CSak a baj az, hogy nem az én hibámból nem dolgozom, hanem a cég nem tud olyankor más munkát adni, mondjuk mikor egy falu autóbuszfordulójában állok 2 órát, hogy végre visszaindulhassak. Télen ott fagysz meg,nyáron meg a forró buszban hőgutát kapsz, de az a két óra nem képezi a munkaidőd részét, mert nem vezettél,mert csak a buszban ültél és a telefonodat nyomkodtad. Nagyon erősen gondolkodom a változtatáson,ráadásul majdnem elfelejtettem leírni, hogy a nyugdíjkorkedvezményt is elvették, így már tényleg egyre kevesebb dolog tartja itt az embert. Több fiatalt láttam az évek során,akik nagy hévvel nekikezdtek ennek a pályának és ma már sehol sincsennek,de sokkal jobban megdöbbentett,mikor olyan kolléga hagyta el a pályát,aki több mint 20 éve csinálta,és elment egy olyan helyre,ahol kétkezi munkát csinál és kétéve ha találkozom vele, mindíg mondja,nem bánta meg. A cég visszavenné,mert emberhány van,meg nem volt gond vele, de a háta közepére sem kívánja már ezt az egészet. Kevesen vannak,akik ki tudnak lépni ebből a mókuskerékből ennyi év után, de megvan az oka. Ha nem változtatnak sürgősen, össze fog omlani az egész menetrendszerinti tömegközlekedés. Ezt csak arra alapozom, hogy a nyugdíjasok maradnak vissza dolgozni,mert nincs a helyükre más, de azért általában a nyugdíjasok nem fiatalok, ma ilyen az egészségi állapotuk,holnap meg már amolyan. Elnézést kérek,ha valakinek elvettem a kedvét,ettől az egésztől,de ez a száraz valóság. És még nagyon sok mindent meg sem említettem,csak nagyvonalakban. Nem a cégeket akarom ezzel lehúzni,hanem a kialakult állapotot. Mert ők sem értik miért fogytak el a buszvezetők,hát legyen nekik ez egy támpont.
2019. nov. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a kamionos részlegen voltam, rengeteg volt buszsofőr volt ott, mind az emberekre panaszkodtak, vagyis az utazóközönségre.

Na aztán a kamionozás a másik fele, a rengeteg várakozással kergettek ki a világból.


Pár alkalommal buli egy ilyen, de minden nap......


Még a GKI-t, sofőrkártyát se hosszabbítottam meg, most meg csináltathatom 4 évenként a szaros jogsikat.

2020. márc. 9. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nőként az az álmom csak a DKV-nál
2020. szept. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!